Bērziņš no runu teikšanas Ziemassvētkos un Jaungada naktī atteicies, jo tie ir ģimenes svētki

Valsts prezidents Andris Bērziņš no runu teikšanas Ziemassvētkos un Jaungada naktī atteicies, jo tie ir ģimenes svētki, aģentūrai BNS norādīja prezidenta Preses dienestā.

Bērziņš Jaungada televīzijas uzrunu turpmāk teiks 1.janvārī, mainot iepriekšējo tradīciju uzrunāt Latviju īsi pirms gadu mijas. Tā paredzēta 1.janvārī pulksten 14.45 Latvijas Televīzijas 1.kanālā (LTV1) uzreiz pēc Jaungada koncerta Vīnē, ko 2012.gadā diriģēs Mariss Jansons.

Valsts prezidents uzskata, ka gada sākuma uzrunai daudz atbilstošāks ir 1.janvāris, kas kalendārā apzīmēts kā Jaungada diena. Vienlaikus šāds runas raidīšanas laiks dod iespēju to noklausīties tieši tai publikas daļai, kura to vēlas dzirdēt, analizēt un izmantot publikācijās vai ziņu raidījumos.

"Līdzšinējā tradīcija, ka Valsts prezidents uzrunāja skatītājus dažas minūtes pirms gadu mijas, faktiski sakrīt ar brīdi, kad ģimenēs un draugu lokā notiek gatavošanās Jaunā gada sagaidīšanai. Šis nav īsti piemērots brīdis nopietnu vērtējumu vai prognožu izteikšanai, ja runas teicējs vēlas, lai sabiedrība ieklausās sacītajā. Mirklis pirms gadu mijas ir pietiekami nozīmīgs katram individuāli, lai uz to ar mediju starpniecību nepretendētu valsts pirmā amatpersona. Katrai runai, lai tā sasniegtu savu mērķi, ir jāizskan ne tikai īstajā vietā, bet arī īstajā laikā," pamatoja Preses dienestā.

Vienlaikus Bērziņš ir nolēmis atteikties no televīzijas apsveikumu teikšanas Ziemassvētkos, nosūtot tos visiem masu saziņas līdzekļiem rakstveidā. Neatkarīgi no tā, vai Ziemassvētki tiek svinēti kristīgās vai tautiskās tradīcijās, tie pirmām kārtām ir ģimenes svētki, uzskata prezidents.

Tradīciju uzrunāt iedzīvotājus Ziemassvētkos un Jaunā gada vakarā iedibināja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ko pārņēma arī eksprezidents Valdis Zatlers, uzrunu sakot arī pareizticīgo Ziemassvētkos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas