Bērziņš: izglītībā ir vajadzīgs cilvēks, kas uzspiež reformas

Izglītībā ir vajadzīgs cilvēks, kas tomēr uzspiež reformas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "100.panta preses klubs" atzina prezidents.

Vērtējot izglītības ministra Roberta Ķīļa piedāvātos priekšlikumus izmaiņām izglītības jomā, prezidents uzsvēra, ka vidējā izglītība ir jāiegūst 18 gadu vecumā, jo pasaule pēdējo divdesmit gadu laikā ir ļoti attīstījusies un informācija ir kļuvusi daudz pieejamāka.

"Būtu smieklīgi likt pa tādu pašu laiku iegūt šo informāciju, jo īpaši, ka bērni ir aizgājuši daudz tālāk. Kāpēc neizmantot šo priekšrocību? Kāpēc gribam izglītību paturēt 30 gadus atpakaļ?" vaicāja Bērziņš.

"Jāmaina daudz kas, lai 18 gadu vecumā viņi tiešām beidz skolu. Tas izskatās smieklīgi, kad 20 gadu vecumā beidz, skolēnam jau ir viens vai pat divi bērni. Tā nav loģiska situācija," vērtēja Bērziņš.

Savukārt, runājot par ierosinājumu pagarināt mācību gadu, Bērziņš minēja, ka Latvijā ir viens no īsākajiem mācību gadiem, un "rezerve tur ir". "Bet jāpārvērtē, ko mēs mācām. To skolotāji ļoti labi var izdarīt," atzina Bērziņš.

"Par to, ka viņu [mācību gadu] vajag pagarināt, par to šaubu nav. Aiz Rumānijas mēs esam otrie. Ja mēs gribam tikt kaut kur priekšā, mums arī vairāk jāpiespiežas," norādīja Bērziņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas