Bērziņš atzīst Dombrovska priekšrocības premjera amatā, taču koalīcijai jāatbilst vairākiem priekšnosacījumiem

Lai gan Valdim Dombrovskim ("Vienotība") ir priekšrocības kā premjera amata kandidātam, Valsts prezidents Andris Bērziņš Ministru prezidenta amata kandidātu nosauks tikai tad, ja būs pietiekams pamats uzskatīt, ka viņam ir izdevies izveidot koalīcijas modeli, kas atbilst prezidenta priekšnosacījumiem.

"Dombrovskim objektīvi ir priekšrocības, ne tikai pieredzes dēļ, bet arī tādēļ, ka partijas paudušas gatavību strādāt viņa vadībā, taču koalīcijas modelim ir jāatbilst visiem prezidenta priekšnosacījumiem," aģentūrai BNS norādīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Ministru prezidenta amata kandidāts tiks nominēts tikai tad, ja būs pietiekams pamats uzskatīt, ka viņam ir izdevies izveidot tādu koalīcijas modeli, kas savā darbībā apņemas ievērot visas Latvijai saistošās starptautiskās vienošanās, turpinot reformu un sāktās fiskālās politikas kursu, nodrošinot izaugsmi un stabilitāti, vienlaikus nostiprinot Latvijā demokrātijas principus un vērtības, nemainot valsts attīstības kursu un pamatvērtības, kas balstās Satversmē, cilvēktiesību ievērošanā, tirgus ekonomikā, dalībā Eiropas Savienībā un NATO.

Krapāne arī uzsvēra, ka prezidenta uzdevums pēc parlamenta vēlēšanām ir nominēt tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, kas varētu izveidot rīcībspējīgu vairākuma valdību. Prezidenta uzdevums nav izveidot koalīciju.

"Partijām un to apvienībām, kas ir ievēlētas 11.Saeimā un apliecina gatavību strādāt pozīcijā, ir jāspēj vienoties par sadarbības pamatprincipiem un uz šāda pamata jāveido koalīcija. Primārais uzdevums – nodrošināt Saeimas darba sākšanu, ievēlot prezidiju un izveidojot komisijas, kam sekotu arī vienošanās par Ministru kabinetu," uzskata prezidents.

Premjera amata kandidātu Bērziņš nosauks tikai pēc tam, kad esošais Ministru kabinets būs nolicis pilnvaras saistībā ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu, kas notiks jau nākamnedēļ, 17.oktobrī. Tas gan automātiski nenozīmē, ka tieši šajā dienā prezidents arī nosauks premjera amata kandidātu.

Pagaidām Rīgas pilī nav plānotas tikšanās ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem vai otrā sarunu kārta ar partijām. Krapāne piebilda, ka prezidenta darba kārtība gan to atļauj, ja tas būs nepieciešams.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas