Bārzdiņš: tuvākajā laikā receptēs nav plānots norādīt tikai aktīvo vielu

Aktīvās vielas norādīšana zāļu receptēs konkrēta medikamenta nosaukuma vietā būtu labs risinājums ideālā tirgus situācijā, taču Latvijā tuvākajā laikā to nav plānots ieviest – tas vispirms rūpīgi jāizdiskutē, otrdien “Dienas viesistabā” norādīja veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība).

“Latvijā, kur zāļu lieltirgotavām ir tāds pusmonopola stāvoklis un pieder aptieku ķēdes, tas tomēr ir reāls drauds, ka tā spēle nebeigsies, bet turpināsies aptiekā pie letes,” sacīja veselības ministrs.

Viņš norādīja, ka par šo jautājumu jau pašlaik notiek diskusijas ar ārstu organizācijām, kuras iestājoties pret šādu soli, jo tad izvēle par konkrētiem medikamentiem paliks aptieku ziņā.

Tomēr Bārzdiņš neizslēdza, ka nākotnē tas varētu būt viens no risinājumiem, uz ko jau pašlaik pāriet arī Latvijas kaimiņvalstis.
Viņš pieļāva, ka šādu sistēmu varētu ieviest tālākā nākotnē, kad būs izstrādāta e-recepšu sistēma un zāļu izrakstīšana būs automātiskāka.

Jau vēstīts, ka aptieku pārstāvji un Konkurences padome medikamentu cenu samazināšanai Latvijā aicinājuši noteikt, ka ārsti  receptēs  nenorāda konkrētu medikamentu nosaukumu, bet gan zāļu starptautisko nepatentēto nosaukumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas