Bārzdiņš traumpunktu likteni pārrunās ar slimnīcām, arī Priekules 1

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība) otrdien, 4. janvārī, tiksies ar 11 slimnīcu vadītājiem, lai pārrunātu tajās esošo traumpunktu likteni 2011.gadā, aģentūru BNS informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Ar J. Bārzdiņu paredzēts tikties arī Priekules slimnīcas vadībai. J. Bārzdiņš traumpunktu nākotni skaidros arī Ludzas rajona, Saulkrastu, Rīgas 1. slimnīcas, Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas, Aizkraukles slimnīcas, Saldus medicīnas centra, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, Rīgas rajona, Bauskas un Limbažu slimnīcas vadītājiem.

Diskusijas galvenais temats būs pērnā gada nogalē veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas būtiski mainīja traumpunktu darba laiku un finansēšanas kārtību un jau izpelnījušies daudzu mediķu asu kritiku.

Savukārt trešdien J. Bārzdiņš izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā pārrunās ar neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcu vadītājiem.

No jaunā gada traumpunkti darbdienās vairs nestrādā visu diennakti, bet gan tikai no sešiem vakarā līdz astoņiem rītā. Tomēr brīvdienās un svētku dienās traumpunkti joprojām strādās 24 stundas diennaktī - to paredz VM izstrādātie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, ko pagājušā gada 28. decembrī apstiprināja valdība.

Veselības nozares vadība mierina, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības pieejamība izmaiņu dēļ nesamazināsies, jo pirmo aprūpi varēs saņemt dienas stacionārā vai pie ģimenes ārsta. Tomēr ārstniecības iestāžu vadītāji pauduši neizpratni par šādu VM rīcību un uzskata, ka lēmums dienas laikā traumpunktus slēgt mazinās pakalpojumu pieejamību un palielinās ārstu jau tā lielo noslodzi.

No jaunā gada izmaiņas gaidāmas arī traumpunktu finansēšanas kārtībā – fiksētā mēneša samaksa traumpunkta darbības nodrošināšanai tiks piešķirta atbilstoši pacientu skaitam. Mazajos traumpunktos, kas apkalpo līdz 3499 pacientiem gadā, tiks apmaksātas 3,25 ārstu slodzes, proti, laikā no sešiem vakarā līdz astoņiem rītā dežurēs viens ārsts. Savukārt tajos neatliekamās palīdzības punktos, kas pieņem vairāk nekā 3500 pacientu gadā, tiks apmaksātas 6,5 slodzes, attiecīgi dežurēs divi speciālisti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas