Bārzdiņš rosina par veselību domāt visās jomās

Par veselību ir jādomā visās jomās, sestdien ikgadējā Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongresā norādīja veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība).

Viņš klāstīja, ka veselības jautājumi ir jāintegrē visās politikās. Arī starptautiskajā arēnā veselība kā jautājumu kopums visās politikās pašlaik tiek risināts visaugstākajā līmenī.

Bārzdiņš norādīja, ka ilgtermiņā Latvijā nepieciešama konsekventa veselības politikas īstenošana visās tautsaimniecības jomās, tādējādi nodrošinot iedzīvotājiem ilgāku un kvalitatīvāku mūžu, kā arī uz izaugsmi vērstu attīstību valstī.

Viņš vērsa uzmanību arī uz to, ka pašlaik Latvijā pārāk daudz notiek orientēšanās uz ārstniecību. Tas ir svarīgi, taču prasa lielu līdzekļu ieguldīšanu, kas ne vienmēr dod gaidīto efektu, skaidroja Bārzdiņš, aicinot domāt par fiziskām aktivitātēm, dabas taku un veloceliņu izveidošanu. Vēlāk tas var kalpot arī ceļotāju piesaistei un ekonomikas attīstībai, piebilda veselības ministrs.

Iedzīvotāju mūža garuma pagarināšanai svarīga arī sāls, cukura, piesātināto tauku daudzuma samazināšana, un ir jāveicina tādas pārtikas rūpniecības un lauksaimniecības attīstība, kas piedāvā veselīgus produktus, viņš uzsvēra.

Uzrunas noslēgumā Bārzdiņš citēja angļu rakstnieku Tomasu Moru, ka "gudrs ir tas, kurš izvairās no slimības, nevis tas, kas prasmīgi ārstējas" un aicināja būt gudriem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas