Bārzdiņš rosina kā alternatīvu pensiju indeksācijai apsvērt līdzvērtīgas summas piešķiršanu sociālajām vajadzībām

Tā kā vienu no lielākajām izdevumu sadaļām pensionāru ikmēneša budžetā veido tieši izdevumi par veselības aprūpi, pensiju indeksācijai līdzvērtīgas summas – aptuveni 30 miljonu latu gadā – piešķiršana sociālajām vajadzībām, piemēram, veselības nozarei pensionāru līdzmaksājumu samazināšanai par ārstēšanos slimnīcās, pie speciālistiem vai par kompensējamajiem medikamentiem, būtu loģiska alternatīva veco ļaužu dzīves kvalitātes uzlabošanai, uzskata veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS, Liepājas partija).

Par to aģentūru BNS informēja Veselības ministrijas preses sekretārs Oskars Šneiders.

"Ir apsveicama Saeimas deputātu iniciatīva rūpēties par mūsu vecajiem ļaudīm un tieši pensionāriem, kuri saņem mazākās pensijas, tomēr uzskatu, ka pensiju indeksācija ir tikai viens no veidiem pensionāru dzīves uzlabošanai, tādēļ jāvērtē arī citas iespējamās alternatīvas," norādījis Bārzdiņš un piebildis, ka pacientu aptaujas apliecina – pat 70% slimnieku ir grūtības norēķināties par ārstēšanos, jo īpaši ārstēšanos slimnīcā.

Ministrs uzsvēris, ka diemžēl pašlaik Latvijā ir vieni no lielākajiem pacientu līdzmaksājumiem Eiropas Savienībā, kas būtiski palielinājās 2009.gadā, sākoties ekonomiskajai krīzei. Lai arī pagājušajā gadā samaksa par vizīti pie ārsta speciālista un par ārstēšanos slimnīcā tika samazināta, joprojām daudziem iedzīvotājiem ir grūtības norēķināties par veselības aprūpi, kas ir galvenais iemesls, kādēļ iedzīvotāji pēc palīdzības vēršas novēloti. Veselības ekonomika ir pierādījusi, ka ielaistu veselības problēmu ārstēšana prasa vairāk līdzekļus gan no paša pacienta, gan valsts budžeta līdzekļiem, nerunājot nemaz par cilvēka fiziskajām un emocionālajām ciešanām, atzinis ministrs.

Pēc Bārzdiņa teiktā, arī Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze ir apliecinājusi, ka pensionāru galvenā prasība, lai veselības aprūpe viņiem kļūtu pieejamāka, ir tieši augsto līdzmaksājumu samazināšana. "Tas diemžēl nav iespējams bez papildu līdzekļu piešķiršanas veselības aprūpes nozarei," paskaidrojis ministrs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas