Bārzdiņš: ņemot vērā zemo finansējumu, mums ir apbrīnojami laba veselības aprūpe

Ņemot vērā, ka veselības aprūpei valsts finansējums ir tikai 3,6% no iekšzemes kopprodukta un daudziem iedzīvotājiem pašiem jāmaksā par veselības aprūpes pakalpojumiem, mums vēl ir apbrīnojami laba veselības aprūpes sistēma, sestdien Liepājas partijas kongresā pauda veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Liepājas partija, Zaļo un zemnieku savienība).

Aģentūrai BNS ministrs vērtēja, ka šobrīd situācija ir labāka nekā krīzes laikā 90.gadu sākumā.

„Šobrīd iedzīvotāju galvenais neapmierinātības cēlonis ir augstā maksa par ārstēšanos. Tāpēc ir svarīgi, ka mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, kurām ir zemi ienākumi, ir šī sociālās drošības tīkla stratēģija. Lemjot par nākamā gada valsts budžetu, ir jārada iespēja šo sociālo aizsardzību vēl turpināt. Lai gan skaitļi liecina, ka ekonomiskās izaugsme ir, tomēr tā vēl nav sasniegusi ģimenes,” sacīja Bārzdiņš.

Vērtējot piecu mēnešu darbību veselības ministra amatā, Bārzdiņš pauda, ka veselības nozares virziens ir nedaudz vairāk orientēts uz pacientu, izmaksu efektivitāti un ilgtermiņa mērķiem, ņemot vērā izstrādātās "Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2011.– 2017.gadam".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas