Baltijas zemnieki dedzinās 400 ugunskurus

Turpinot cīņu par godīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieki nākamajā otrdienā, 5.februārī, rīkos akciju "Baltijas ceļš". Simbolizējot Baltijas valstu vienotību, maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos tiks izvietoti 400 ugunskuru, informē pasākuma rīkotāji.

Ar šo ieceri Baltijas zemnieki nāca klajā pirms pāris nedēļām. Sākotnēji gan tika plānots, ka līdzās ceļam no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai tiks aizdedzinātas siena kaudzes.

Lai nodrošinātu iespēju arī rīdziniekiem iesaistīties akcijā, īpašs pasākums 5.februārī plkst.16.30 notiks Rīgā, Doma laukumā. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu.

Kā norādīja biedrības "Zemnieku saeima" vadītāja vietniece Maira Dzelzkalēja, akcijas mērķis ir demonstrēt Eiropai Baltijas valstu vienotību sarunās par ES budžetu.

"Ņemot vērā, ka Baltijas valstu attīstībai ir nepieciešama gan godīga lauksaimniecības politika, gan kohēzijas finansējums, esam aicinājuši pievienoties arī citas organizācijas un ikvienu iedzīvotāju,” sacīja lauksaimnieku pārstāve.

Arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalstījusi zemnieku akciju un ir aicinājusi arī Igaunijas Darba devēju konfederāciju un Lietuvas ražotāju konfederāciju pievienoties, lai demonstrētu Baltijas valstu vienotību.

"ES budžetam ir jāsniedz ieguldījums valstu konkurētspējas un nodarbinātības sekmēšanā. To iespējams panākt, īstenojot solidaritāti starp bagātākajām un nabadzīgākajām dalībvalstīm ar atbilstīgi proporcionālu fondu finansējuma sadali. Tādēļ Baltijas valstu prioritāte ir panākt Kohēzijas politikas finansējumu vismaz līdzšinējā apjomā un vienlīdzīgus konkurences nosacījumus visiem tirgus spēlētājiem," norādīja LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Akciju organizē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, "Zemnieku saeima", Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Latvijas Zemnieku federācija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas