Balsojumā par Eiropas cilvēku Latvijā līderos metropolīts Stankevičs, Reiniks, Nelsons, Juhansone un Cimmermanis

Balsojumā par 2011. gada Eiropas cilvēku Latvijā pašlaik līderos ir Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, dziedātājs Lauris Reiniks, diriģents Andris Nelsons, Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ilze Juhansone un "Avārijas brigādes" autors, leļļu filmu režisors Jānis Cimmermanis, informē Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

Balsojums par 2011. gada Eiropas cilvēku Latvijā, ko organizē Eiropas kustība Latvijā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu, vēl turpinās līdz 20. decembrim.

Stankeviča atbalstītāji paskaidro, ka balso par viņu, jo viņš ir laikmetīgs baznīcas vadītājs, kura darbība veicina pozitīvu procesu norisi, sadraudzību konfesiju vidū, dara sabiedrību monolītāku. Viņš arī esot parādījis, ka ir Eiropas un pasaules mērogā domājošs cilvēks.

Par Lauri Reiniku cilvēki stāsta, ka viņš atbalsta un piedalās labdarības akcijās, kā arī ir plaši pazīstams un atzīts skatuves mākslinieks un TV šovu vadītājs. Tiek norādīts, ka viņš pēdējo gadu laikā ir ļoti daudz sasniedzis un panācis, ka Latviju atpazīst ne tikai Lietuvā un Igaunijā.

Savukārt Nelsons tiek raksturots kā Latvijas gada eiropietis eiropeiskākajā no mākslām – klasiskajā mūzikā. Pasaules mēroga diriģents, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un vairo tās slavu.

Juhansoni balsotāji uzskata par izcilu Latvijas interešu aizstāvi Eiropas Savienībā. Balsotāji norāda, ka viņai piemīt vairākas īpašības – kompetence, atbildība, iniciatīva, profesionālisms, atbilstība amatam, kā arī eiropeiskums vislabākajā vārda nozīmē.

Savukārt par Cimmermai balsotāji klāsta, ka viņš ar savām leļļu filmām spēj Eiropas tautām parādīt, ka latvieši ir ar līdzīgu dzīves dziņu. Balsotāji arī norāda, ka bērniem visā pasaulē vajadzīgas cilvēcīgas, asprātīgas filmas.

Balsojumus saņēmuši arī Zemnieku saeimas valdes locekle Maira Dzelzkalēja, operdziedātāja Elīna Garanča, ekonomists un profesors Mihails Hazans, politiķis Artis Pabriks, diriģents Māris Sirmais, mūziķis un grupu "Instrumenti" un "Cosmos" dalībnieks Jānis Šipkēvičs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, jauniešu kora "Balsis" mākslinieciskais vadītājs un brīvprātīgo koordinators "Rīgai 2014" Ints Teterovskis, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, Viļakas novada Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste Vineta Zeltkalne un citi.

Balsošana par Gada Eiropas cilvēku tiek rīkota jau četrpadsmito reizi. Pasākuma mērķis ir godināt cilvēku, kurš, pēc sabiedrības domām, ar saviem darbiem aizvadītajā gadā visvairāk ir veicinājis Latvijas integrāciju Eiropā un Eiropas integrāciju Latvijā.

Iepriekšējos gados godinātie Gada Eiropas cilvēki ir no visdažādākajām jomām, politikas, mūzikas, žurnālistikas u.c. 2010.gadā aptaujā uzvarēja Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētnieks Ilmārs Poikāns, 2009.gadā aptaujā uzvarēja LR1 žurnāliste Briselē Ina Strazdiņa, 2008.gadā – EP deputāts Ģirts-Valdis Kristovskis, 2007.gadā –  Eiropas Komisijas enerģētikas komisārs Andris Piebalgs, 2006.gadā – "Radio SWH" žurnālists Ģirts Salmgriezis, 2005.gadā – Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, 2004.gadā – EP deputāts Georgs Andrejevs, 2003.gadā – futbolists Māris Verpakovskis, bet 2002.gadā – dziedātāja Marija Naumova. 2001.gadā titulu ieguva Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, 2000.gadā – mūziķis Renārs Kaupers un grupa "Prāta Vētra", 1999.gadā – politiķis Valdis Birkavs, bet 1998.gadā – zinātnieks un publicists, Eiropas Komisijas administrācijas darbinieks Eduards Bruno Deksnis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas