Avīze: Lipmanam piedāvāts finanšu ministra portfelis

Miljonāram un uzņēmējam Kirovam Lipmanam Zatlera Reformu partijas (ZRP) cilvēki piedāvājuši vadīt Finanšu ministriju, otrdien raksta laikraksts "Latvijas Avīze" (LA).

Lipmans sarunā ar LA nenoliedza, ka ar viņu tikušies ZRP cilvēki, kas esot likuši saprast, ka varētu arī viņa kandidatūru izvirzīt finanšu ministra amatam, ja vien viņš piekristu. Taču uzrunātais miljonārs to būtu uztvēris daudz nopietnāk, ja ar viņu būtu runājis pats Valdis Zatlers. "Tā ir pārāk nopietna valsts lieta, tāpēc ar to vajadzēja nodarboties partijas pirmajam cilvēkam," teica   Lipmans un uz jautājumu, vai neatteiktu, ja būtu aicinājis pats Zatlers, atbildēja, ka droši vien neteiktu kategorisku "nē", jo, kā pieredzējušam ekonomistam un finansistam, uzņēmumu "Liepājas metalurgs" un "Grindekss" akcionāram un vienam no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī, viņam esot zināma interese par šo valstij svarīgo amatu. Pie reizes Lipmana kungs piebilda, ka viņa skatījums uz valsts attīstību gan atsevišķos jautājumos būtiski atšķiras no jau nosauktā ZRP finanšu ministra amata kandidāta Vjačeslava Dombrovska, kurš vairāk nodarbojas ar lekciju lasīšanu augstskolā, nevis uzņēmējdarbību reālajā dzīvē.

ZRP pārstāve Daiga Holma LA apgalvoja, ka partijas kodols ar  Lipmanu par finanšu ministra amatu neesot runājis. Pats Lipmans LA nevēlējās nosaukt uzvārdus personām, kas viņam gan zvanījušas, gan ieradušās personīgi, bet tās esot bijušas pietiekami respektablas, lai Lipmans viņu priekšā neaizcirstu durvis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas