Avīze: IZM plāno liegt sākumskolas skolēniem palikt uz otru gadu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno izmaiņas, lai liegtu 1-.4.klases skolēnus atstāt tajā pašā klasē vēl vienu reizi, sestdien vēsta "Diena".

Jaunais izglītības ministrs Roberts Ķīlis neesot īpaši priecīgs par pašu otrgadības ideju. Viņaprāt, ja skolēns paliek uz otru gadu, tas liecina par pedagoģiskās pieejas izgāšanos, un likt skolēnam vēlreiz darīt to pašu esot bezjēdzīgs risinājums.

IZM plāno izmaiņas, kas noteiktu, ka 1.–4. klasē uz nākamo klasi pārceļ visus skolēnus, izņemot īpašus gadījumus, stāstījis atbildīgais IZM ierēdnis Edgars Grīnis.

"Īpašie gadījumi" nozīmētu, ka skolotājiem jāanalizē skolēna attīstība, sekmes citos mācību priekšmetos un sasniegumu dinamika, jāpieaicina vecāki, un tikai tad, ja citu risinājumu nav, skolēnu var atstāt uz otru gadu. Ja skolēns kādā priekšmetā iegūs nesekmīgu atzīmi, viņam būs vasaras darbi un pēc tiem jākārto pārbaudījums. Ja nenokārtos arī to, skolai būs jāizstrādā individuālais plāns, kā tā ar skolēnu strādās, lai robus mācībās aizlāpītu. Tā IZM palielināšot spiedienu, lai bērna problēmas mācībās novērstu laikus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas