Autovadītāji pieļauj kļūdas, aizpildot saskaņoto paziņojumu

Autovadītāji aizvien pieļauj kļūdas, aizpildot saskaņoto paziņojumu, norāda Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Klasiskākā kļūda - vainīgie autovadītāji apdrošinātājiem iesniedz saskaņoto paziņojumu pārāk vēlu. Ja ceļu satiksmes negadījums tiek fiksēts ar saskaņotā paziņojuma starpniecību, vainīgajam autovadītājam tas ir jāiesniedz apdrošinātājam ne vēlāk kā desmit dienu laikā pēc avārijas.

Autovadītāji arī aizmirst, ka saskaņotais paziņojums ir juridisks dokuments, pēc kā tiks noteikta autovadītāju atbildības pakāpe par satiksmes negadījumā nodarītajiem zaudējumiem.

Saskaņā ar LTAB datiem šī gada desmit mēnešos ar saskaņoto paziņojumu reģistrēto satiksmes negadījumu skaits veido vairāk nekā 16 900 vai 67%. Saskaņoto paziņojumu īpatsvars saglabājas nemainīgi augsts neatkarīgi no sezonas un mēneša, svārstoties robežās no 65% līdz 69%, kas liecina, ka satiksmes negadījumi vairāk ir bijuši bez nopietnām sekām, norāda LTAB.

Stengrevics atzīmē, ka neapšaubāmi saskaņotais paziņojums ir ērtākais nelielu ceļu satiksmes negadījumu fiksēšanas veids, jo palīdz reģistrēt negadījuma apstākļus pietiekami operatīvi, neradot ilgstošus sarežģījumus uz ceļa nedz tieši avārijā iesaistītajām personām, nedz pārējiem satiksmes dalībniekiem. Tomēr jebkuram autovadītājam vajadzētu apzināties arī sekas, kas var rasties paviršības vai nezināšanas dēļ. Tāpēc Stengrevics aicina autovadītājus iepazīties ar saskaņotā paziņojuma veidlapu un tā aizpildīšanas instrukciju laikus, nevis tikai tad, kad jau ir notikusi avārija. Tad arī netiks pieļautas kļūdas, kas rodas nezināšanas vai stresa radīto seku dēļ.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas