Autoeksperts Timrots kritizē noslēpumainību ap jaunajiem fotoradariem

Ap jaunajiem fotoradariem ir pārāk daudz noslēpumainības un nav skaidrs, pēc kādiem principiem tos izvieto uz ceļiem, intervijā žurnālam "Sestdiena" atzinis autoeksperts Pauls Timrots.

"Lielākā bēda ar fotoradariem ir tā, ka viss notiek tā noslēpumaini. Kur ir karte? Pēc līguma jau 1.oktobrī bija jābūt gan kartēm, gan uzstādītām visām zīmēm. Tās kartes, kas šobrīd ir pieejamas, ir diezgan ticamas, bet tur radari ir salikti uz tiltiem. Nu, kas tas ir?! Kāpēc Vanšu tiltam vidū ir radars? Acīmredzot tie ir izvietoti naudas smelšanai, nevis jēgai," sprieda Timrots.

Viņš norādīja, ka fotoradaru kartei būtu jāsakrīt ar tā saucamo "melno punktu" karti, taču pašlaik tā nav.

"Un kas ir tie speciālisti, kuri izdomāja, kur likt radarus? Ar ko viņi apspriedās, pēc kādiem principiem izlika? Neviens to nesaka! Kur viņi ir? Lai nāk šurp! Būtu taču jāapspriežas ar sabiedrību! Kāpēc policija preses konferencē par radariem atļaujas rādīt uz papīra lapas izkopētu melnbaltu karti, kurā visi vietu nosaukumi Latvijā ir krievu valodā?" sašutumu pauda eksperts.

Tāpat arī neesot skaidrs, ko ar fotoradariem iecerēts panākt - palielināt nodokļu ieņēmumus valsts kasē, samazināt ātrumu, vai abus kopā, "vai vienkārši cilvēki meklē citu veidu, kā nopelnīt".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas