Augustā ZZS rekordliels ziedojumu apmērs – 209 tūkstoši latu

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) augustā ziedojumos saņēmusi 209 tūkstošus latu, kas ir rekordliels ziedojumu apmērs salīdzinājumā ar citām partijām, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā ievietotā informācija.

ZZS augustā saņemtie ziedojumi pietuvojas maksimālajam apmēram, ko katrs politiskais spēks drīkst izmantot priekšvēlēšanu reklāmām – 280 tūkstošiem latu.

Ziedojumu summa ZZS šomēnes vēl varētu pieaugt, jo KNAB datubāze pagaidām uzrāda informāciju par naudas pārskaitījumiem līdz 29.augustam. Viens ZZS ziedojums 450 latu apmērā, kas augustā saņemts no "SD AUTO", atskaitīts atpakaļ. Bet Latvijas Zaļā partija atsevišķi augustā saņēmusi 3400 latu, liecina KNAB dati.

Apvienībai "Saskaņas centrs" augustā ziedoti 48 596 lati, bet "Saskaņai", kas apvieno trīs šīs apvienības partijas, pārskaitīti 57 896 lati. Tostarp, pēc KNAB mājaslapā esošās informācijas, redzams, ka Varis Karitāns ziedojis apvienībai tikai santīmu.

Šlesera Reformu partijai augustā saziedoti 88 100 latu. Divas reizes pa 18 tūkstošiem šai partijai ziedojis Leonids Esterkins, bet 15 tūkstoši ziedojumā saņemti no Aleksandra Babenko. Mazākais ziedojuma apmērs ir 600 latu, un to veikusi Anna Rozniece.

"Vienotība" mēneša laikā kasi no ziedojumiem papildinājusi par 59 962 latiem. Nelielas summas augustā atsevišķi ziedotas "Pilsoniskajai savienībai" – 1520 latu un "Sabiedrībai citai politikai" – 300 latu.

Nacionālā apvienība ""Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" ziedojumos saņēmusi 19 392 latus, bet partijai "Visu Latvijai!" mēneša laikā atsevišķi ziedoti 29 125 lati. Tostarp komponists Zigmars Liepiņš augustā "Visu Latvijai!" ziedojis 10 500 latu, bet Amerikas latvieša Aivara Sluča ziedojums bija 9810 latu apmērā. Augustā viens no ziedojumiem, kas saņemts no z/s "Vērdiņi" – 200 latu apmērā, atskaitīts atpakaļ ziedotājiem.

Jaunizveidotā Zatlera Reformu partija pagājušā mēneša laikā ziedojumos saņēmusi 48 470 latu, bet jūlijā tie bija 604 lati.

"PCTVL – Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā" kasē augustā ieripojuši 10 500 latu, no kuriem 3500 partijas kasē ieskaitījusi Tatjana Ždanoka.

Līdz augustam ziedojumi politiskajiem spēkiem bijuši salīdzinoši daudz mazāki.

Jau ziņots, ka Saeimas ārkārtas vēlēšanas ir gaidāmas 17.septembrī un līdz vēlēšanām atlikušas aptuveni divas nedēļas. Politiskie spēki priekšvēlēšanu laikā reklāmās drīkst iztērēt 280 tūkstošus latu, nosaka Politisko partiju finansēšanas likums par tēriņiem ārkārtas vēlēšanās. 10.Saeimas vēlēšanas notika tikai pērn oktobrī.

Pēc aģentūras BNS pasūtījuma veiktā " Latvijas Faktu " aptauja parāda, ka augustā politisko spēku reitingu līderi joprojām ir "Saskaņas centrs" (SC) un Zatlera Reformu partija (ZRP), savukārt nedaudz pieaudzis atbalsts "Vienotībai" un Nacionālajai apvienībai.

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, par SC balsotu 18,1% Latvijas pilsoņu, salīdzinājumam jūlijā – 17,5%, savukārt par ZRP balsotu 17,3% vēlētāju, jūlijā – 17,5%.

"Vienotībai" augustā nedaudz palielinājies iedzīvotāju atbalsts, proti, ja jūlijā par šo politisko spēku balsotu 8,7%, tad augustā – 10,4% vēlētāju. Arī Nacionālajai apvienībai ""Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" augustā pieaudzis reitings – 7,6%, salīdzinājumam jūlijā – 6,3%.

Piecu procentu barjeru vēl pārvar tikai Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kurai augustā bija 8,5% vēlētāju atbalsts, jūlijā – 8,1%.

Pārējiem politiskajiem spēkiem ir mazāk nekā 2% vēlētāju atbalsts. Par partiju "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" augustā balsotu 1,9% (jūlijā – 2%), par LPP/LC – 1,3% (jūlijā – 1,7%), bet pārējiem atbalsts ir mazāk par procentu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas