Augusta sākums bijis drēgnākais šajā gadsimtā

Augusta pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +15,1 grāds jeb 2,3 grādi zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tik vēss laiks augusta sākumā šajā gadsimtā piedzīvots pirmo reizi. 21.gadsimta aukstākā augusta tituls pagaidām pieder 2012.gadam - toreiz mēneša vidējā gaisa temperatūra bija +15,9 grādi, vēsta LETA.

Šā gada augusta pirmajās desmit dienās augstākā gaisa temperatūra bija +26,6 grādi 7.datumā Bauskā, savukārt zemākā gaisa temperatūra bija +2,7 grādi 5.augusta saullēktā Rucavā. Gan Rucavā, gan Liepājā un Alūksnē, kur gaisa temperatūra pazeminājās līdz +4,9 grādiem, pārspēts mēneša pirmās dekādes aukstuma rekords.

Šomēnes kopumā labots 21 minimālās gaisa temperatūras rekords, un tik daudz aukstuma rekordu augustā pēdējos gados nav bijis.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā augusta pirmajā dekādē bija 26,4 milimetri jeb 126% no normas. Visvairāk nokrišņu bija Bauskā – 76 milimetri jeb teju piecreiz vairāk par normu. Turpretī Ainažos bija tikai 0,4 milimetri nokrišņu, un sauss laiks valdīja arī lielā daļā Kurzemes.

Vidējais gaisa relatīvais mitrums bija 80%. Vēja ātrums brāzmās novērojumu stacijās mēneša pirmajās desmit diennaktīs nepārsniedza 16 metrus sekundē.

Jau ziņots, ka arī jūlija pirmā un otrā dekāde Latvijā bija aukstākā šajā gadsimtā, bet mēnesis kopumā kļuva par otro vēsāko, atpaliekot no 2017.gada. Savukārt šā gada jūnijs bija siltākais visā novērojumu vēsturē.

Prognozes liecina, ka jūnijs nenovēršami kļūs arī par 2019.gada siltāko mēnesi. Iepriekšējos desmit gados astoņas reizes siltākais mēnesis bija jūlijs, divos gados - augusts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas