Augulis: Ātrgaitas maģistrāli Liepāja - Rīga varētu sākt būvēt 2014. gadā 2

Latvijas Republikas satiksmes ministrs Uldis Augulis šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē informējis, ka ātrgaitas maģistrāli Liepāja - Rīga varētu sākt būvēt 2014. gadā.

Līdzīgas maģistrāles pēc trim gadiem plāno būvēt arī no Rīgas uz Ventspili un Krievijas robežu.

Ministrs skaidroja, ka šogad plānots veikt vairāk autoceļu rekonstrukcijas darbu nekā iepriekšējos gados. Pieaugums saistīts ar pastiprinātu Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu apguvi, informēja U. Augulis.

Autoceļiem 2011. gadā pieejami 60 miljoni latu valsts budžeta līdzekļu un vairāk nekā 140 miljoni latu ES finansējuma. Taču Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Aino Salmiņš uzsvēra, ka pašvaldību ceļu uzturēšanai atvēlēts ārkārtīgi mazs finansējums un pašvaldību ceļiem praktiski nav pieejami ES fondu līdzekļi.

Sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī esošu ceļu joprojām kļūst vairāk, atzina satiksmes ministrs. Pareizi izbūvēti ceļa posmi nevainojami kalpo astoņus līdz desmit gadus, un pēc tam nepieciešams veikt lielākus ieguldījumus to sakārtošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

oho

Maz ticams ka tā štrāse kādreiz būs īstenībā, un ja ar būs, diez vai būs kāds ceļš kā līdz tai nokļūt...

pirms 10 gadiem, 2011.03.23 22:17

iestaadi koku

Taada magjistraale nevienam nav vajadziiga-arguments-LIELAIS cilveeku skaits shinii valstii!!!
Labaak dzelzscelju attiistiitu uz Rietumu pusi... LIELUS gabalus taa pat RETAIS brauktu ar auto, ja buutu LABA dzelzscelja satiksme...
p.s. Izbrauc no LV un paluuko, kur kaadi celji ir... 8-10gadi... :D Pirmkaart, Latvijaa tie ir 8-10meeneshi-maximums... otrkaart... apluuko Skandinaaviju... 8-10gadi... iespeejams, liinijas buus jaapaarkraaso :D

pirms 10 gadiem, 2011.03.23 16:59

Latvijas ziņas