Atšķirībā no Bērziņa bijušie Valsts prezidenti aicina doties uz referendumu par valodu

Atšķirībā no esošā Valsts prezidenta Andra Bērziņa eksprezidenti aicina pilsoņus piedalīties gaidāmajā referendumā par otru valsts valodu, liecina avīzes "Diena" aptauja.

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis atzinis, ka uz referendumu par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu arī krievu valodai, ir jāiet un tajā jāpiedalās, lai paustu savu attieksmi. "Varu izteikt savu viedokli – es balsošu pret!" viņš uzsver laikrakstam.

Arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka ikviena atbildīga pilsoņa pienākums ir piedalīties referendumā un šajā gadījumā balsot pret. Arī Valdis Zatlers pauda, ka Latvijas pilsoņa pienākums ir tajā piedalīties, balsojot par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

Jau ziņots, ka esošais Valsts prezidents Andris Bērziņš savukārt neredz jēgu dalībai referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai un referendumā neplāno piedalīties. "Es esmu savu viedokli jau paudis – ka redzu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Es personīgi nesaskatu jēgu piedalīties šajā referendumā, jo tas paredz jautājumu par citas valodas atzīšanu par valsts valodu," pamatoja prezidents.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas