Atkušņu dēļ Kurzemes upēs no jauna atsākusies ūdens līmeņa celšanās

Atkušņu dēļ Kurzemes upēs pagājušās nedēļas otrajā pusē un beigās atsākusies ūdens līmeņa celšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Ventā ūdens līmenis dažu dienu laikā par 40-80 centimetriem, bet Bārtā pat par metru. Arī citās Kurzemes upēs ūdens līmenis ir cēlies, bet ne tik būtiski.

Tāpat siltā laika dēļ ūdens līmenis nedaudz cēlies Zemgales upēs - par 10-70 centimetriem.

Vidzemes un Latgales upēs būtisku ūdens līmeņa svārstību nav.

Iepriekš janvāra otrajā pusē atkušņu dēļ Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis jau paaugstinājās, Ventā pat par 2,8 metriem, taču vēlāk, iestājoties aukstam laikam, ūdens līmenis atkal pazeminājās.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka atkušņi un ūdens līmeņa kāpums Kurzemes upēs ievērojami mazina lielu plūdu draudus pavasarī. Jūras piekrastē Kurzemē vienlaidus sniega sega tikpat kā nokususi, bet novada vidienē vēl ir līdz 11 centimetriem bieza sniega kārta.

Citviet Latvijā sniega biezums ir vidēji no 15-45 centimetriem, turklāt sniegs ir blīvs un tajā ir liels ūdens daudzums, tādēļ joprojām pastāv iespēja, ka pavasarī Lielupē, Daugavā un arī mazākās valsts austrumu puses upēs, būs lieli pali.

Ledus biezums Daugavas augštecē sasniedz pat pus metru, citās upēs 10-40 centimetru bieza ledus kārta.

Augšpus Pļaviņu HES ūdenskrātuvei jau izveidojies ledus sastrēgums, taču pagaidām tas ūdens plūdumu neapgrūtina, tomēr pavasarī, sākoties ledus iešanai, tas var radīt ūdens līmeņa celšanos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas