Atklāta pēdējos 30 gados Latvijā pirmā jaunuzceltā senioru rezidence - "Dzintara melodija" 1

Ar Francijas vēstnieka Stefana Viskonti (Stéphane Visconti), Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas Aijas Barčas, Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Arvila Ašeradena, ārvalstu investoru un citu prominentu viesu dalību šodien svinīgā ceremonijā Rīgā, Jaunpils ielā 20 tika atklāta Baltijā pirmā un pēdējos 30 gados Latvijā vienīgā pilnīgi no jauna uzbūvētā senioru rezidence ar medicīnisko aprūpi „Dzintara melodija”.

Investējot piecus miljonus latu un radot 120 jaunas darbavietas Rīgā, projekts ir pietuvinājis iesīkstējušo Latvijas sociālās aprūpes sistēmu tādam senioru aprūpes kvalitātes līmenim, kas ir ierasts citās Eiropas valstīs.

Svinīgo rezidences atklāšanas ceremoniju apmeklēja gan rezidencē mītošie seniori, gan viņu tuvinieki. Lai atklātu nozīmīgo projektu, pasākumā bija klāt arī Saeimas, Francijas vēstniecības, Labklājības ministrijas, Rīgas domes un citu nozīmīgu partnerorganizāciju pārstāvji, kā arī investori no Francijas.

Atklājot „Dzintara melodiju”, tās attīstītāja „Senior Baltic” īpašnieks un valdes loceklis Žuljēns Rudžēri (Julien Ruggieri) uzvēra, ka tas ir pirmais nozīmīgais projekts Latvijā daudzu gadu laikā. Viņš sveica rezidences iemītniekus ar jaunajām, patīkamajām un mājīgajām telpām.

Sveicot klātesošos, „Senior Baltic” ģenerāldirektors Reinis Ignatavičs norādīja: „Francijas aprūpes koncepts Latvijas sociālajā aprūpes sistēmā ir kas pilnīgi jauns un nebijis. Lai to ieviestu, mēs esam uzbūvējuši pēdējos 30 gados vienīgo jaunuzcelto senioru rezidenci ar medicīnisko aprūpi, kas spēs nodrošināt iemītniekiem tādu dzīves vidi, kas ir mājīga, droša un atbilstoša viņu vajadzībām. Tā ir individuāla pieeja katram iemītniekam un rūpes, kas sakņojas ikdienas sīkumos un ko dažkārt ir grūti nodrošināt citās līdzīgas specifikas iestādēs.”

Arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens atklāšanas ceremonijas laikā atzīmēja „Senior Baltic” drosmi pirmajiem realizēt tik nozīmīgu projektu, kas nesīs jaunas vēsmas Latvijas sociālās aprūpes sistēmā. Savukārt Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti pauda atbalstu auglīgajai sadarbībai, kas izveidojusies starp Franciju un Latviju, lepojoties, ka Francijas senioru aprūpes modelis, kas uzskatāms par vienu no labākajiem pasaulē, tagad būs pieejams arī Latvijā.
 
Ceremonijā ārvalstu investori un partneri no Francijas rezidencei dāvināja divas skulptūras, kuras turpmāk būs apskatāmas rezidences foajē. Godinot rezidences nosaukumu, viena no skulptūrām ir Baltijā lielākais dzintara koks, kas veidots no 30 000 dzintara lapiņām. Tāpat rezidence dāvanā saņēma krāšņu torti, kā arī svinību dalībniekiem bija iespēja klausīties dziedātājas Jolantas Gulbes un saksofonista Denisa Paškeviča uzstāšanos.

Pateicības vārdus par sadarbību teica bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile: „Esam gandarīti, ka ar Citadeles atbalstu Latvijā durvis atvērusi pirmā Eiropas līmeņa senioru rezidence, ko jau paspējuši iemīlēt tās iemītnieki. Tāpat esam priecīgi, ka mūsu sadarbība turpinās arī ārpus Latvijas robežām un Lietuvā ar AB „Citadele bankas” atbalstu taps otrs šāds centrs. Novēlam, lai Latvijā un visā Baltijā ikvienam būtu iespēja nodrošināt sev un saviem tuviniekiem cieņpilnu dzīves vidi un paaugstināt dzīves kvalitāti vecumdienās!”.

Senioru rezidencē „Dzintara melodija” ir investēti pieci miljoni latu, ieskaitot rezidences būvniecību, labiekārtošanu, nepieciešamā inventāra iegādi un koncepta ieviešanu Latvijā, radot 120 jaunas darbavietas Rīgā. Pašlaik rezidencē mitinās 43 seniori, kuri jau tagad var novērtēt patīkamas un sakoptas dzīves vietas sniegtās iespējas, saņemot kvalitatīvu medicīnisko aprūpi. Tiek plānots, ka līdz gada beigām rezidence būs noslogota par 60-70%.

Rezidence ir jauna 5900 kvadrātmetru plaša četru stāvu ēka, un kopumā tā var uzņemt 202 iemītniekus vienvietīgās un divvietīgās istabiņās. No tiem 27 seniorus var uzņemt specializētajā nodaļā personām ar demenci. Iemītnieku aprūpe tiek nodrošināta 24 stundas diennaktī. Rezidencē senioru vajadzībām pašlaik ir pieejams rezidējošais ārsts, medicīnas māsas, fizioterapeits, psihologs, psihoterapeits senioriem ar demenci, medmāsu palīgi. Atsevišķi ir pieejami friziera, podologa pakalpojumi un ķīmiskā tīrītava, notiek dažādi kultūras un atpūtas pasākumi.

Rezidences attīstītājs ir uzņēmums „Senior Baltic”, kas dibināts 2011.gada aprīlī. Uzņēmums pieder kompānijai „Monroe SA”, kuras saknes atrodas Francijā un kas lepojas ar veiksmīgu daudzu gadu pieredzi šajā jomā. Rezidences celtniecībā izmantots bankas Citadele finansējums.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

seniors

20 latu par dienu - nemaz nevajag prezidenta pensiju, lai varētu atļauties. Bet ar prezidenta pensiju gan jau varētu sarunāt prezidenta numuru!

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 11:49

Latvijas ziņas