Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās mājaslapu, kurā varēs iepazīties ar patversmēs ievietotajiem mājdzīvniekiem 1

Biedrība "Juglas vārti" šodien atklās mājaslapu un Latvijas patversmju dzīvnieku katalogu "SirdsDraugs.lv", kas cilvēkiem atvieglos savu noklīdušo mīluļu meklēšanu vai palīdzēs izvēlēties jaunu mājdzīvnieku, kuram dot pajumti.

"Šī portāla virsuzdevums ir veicināt sabiedrībā vēlmi pieņemt dzīvnieku no patversmes. Vēlamies izveidot par pašsaprotamu, ka ikviens cilvēks, pieņemot lēmumu par mājdzīvnieka iegādi, sākotnēji paskatās, vai viņam atbilstošu mīluli ir iespējams paņemt patversmē. Ceļam no patversmes uz jaunām mājām ir jābūt pēc iespēja vienkāršākam, tāpēc "www.sirdsdraugs.lv" nodrošinās vienkāršu visu dzīvnieku apskati un izvēli," skaidro "SirdsDraugs" idejas iniciators un vadītājs Jānis Zariņš.

Mājaslapā būs pieejama informācija par visu likumdošanu saistībā ar dzīvniekiem, patversmju kontakti, adopcijas rokasgrāmata, veterināro klīniku kontakti, zooveikali, pašvaldību atbildīgo personu kontakti, dzīvnieku aizsardzības biedrības un arī dzīvnieku ziņas.

Vienlaikus šī lapa varētu kļūt par vispārzināmu tikšanās vietu cilvēkam, kurš mīluli pazaudējis, un cilvēkam pie kura tas ir pieklīdis. Zariņš norādīja, ka nereti katrs no tiem informāciju liek dažādās vietās, iespējams, tie nekad nesatiekas.

Šobrīd Latvijā darbojas vairāk nekā 20 patversmes, kurās kopā uzturas vairāk nekā 1000 lielāku un mazāku dzīvnieku. Ik dienas šie dzīvnieki gaida savu jauno, gādīgo un mīlošo saimnieku, kurš sniegtu jaunas mājas un piederības sajūtu.

Diemžēl liela sabiedrības daļa, izvēloties mājdzīvnieku, nevēršas pie dzīvnieku patversmēm stereotipu, aizspriedumu vai zināšanu trūkuma dēļ, kā arī tāpēc, ka šobrīd šis process ir sarežģīts - topošajam saimniekam interneta vidē vai uz vietas ir atsevišķi jāapskata visai liels patversmju skaits, turklāt nereti patversmju mājaslapās iztrūkst šāda veida informācijas vai tā ir novecojusi. Bieži interesenta meklējumi apstājas pie vienas patversmes apmeklēšanas - ja tur netiek ieraudzīts nākamais mājas mīlulis, tad cerības tiek atmestas un citas patversmes vairs netiek apskatītas, skaidroja Zariņš.

Tāpēc, nākot soli pretī esošajiem un topošajiem dzīvnieku draugiem, dzīvnieku katalogs mājaslapā "SirdsDraugs.lv" piedāvās aktuālo informāciju un vienkopus apskatīt visus dzīvniekus, kuri uzticīgi cer iegūt īstas mājas. "Iespējams, jaunais sirdsdraugs savu saimnieku gaida nevis tuvējā patversmē, bet gan citā pilsētā. Atrodot viņu katalogā, atliks vien sazināties ar patversmi un doties to ieraudzīt dzīvē," norādīja idejas autors.

"SirdsDraugs.lv" lapu ir izveidojusi komanda, kurā visi dalībnieki darbojušies tikai un vienīgi idejas iedvesmoti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

suurpere

Tas ir ļoti patīkami.Labi,ka pēdējā laikā par šiem nelaimīgiem sāk rūpēties.Piemēram Liepājas portālā liepājniekiem,ir fotografijas par atrastiem un pamestiem dzīvnieciņiem.Paldies Ingai,kura sniedz šo informāciju.

pirms 7 gadiem, 2012.08.04 23:00

Latvijas ziņas