Atklāj Mārtiņa Freimaņa nāves cēloņus

Akūts toksisks (metabols) hepatīts un, kā papildus apstāklis, kas veicinājis nāves iestāšanos, arī taukainā hepatoze trešajā stadijā un vispārēji novājināts organisms – šie bijuši dziedātāja un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa nāves cēloņi, pirmdien, 7.februārī atklāja Guntars Račs, “Mikrofona ieraksti”. Tieši 7.februārī M.Freimanim būtu apritējuši 34 gadi.

“Pēc viņa nāves publiski tika minēti daudzi un dažādi iemesli, kas kalpojuši par nāves iemeslu, bet tikai tagad Mārtiņa piederīgie ir saņēmuši ārsta slēdzienu un ir gatavi darīt to zināmu sabiedrībai.

Ārsta-pataloga Ilzes Rones ziņojumā par nāves cēloni kā galvenais minēts akūts toksisks (metabols) hepatīts un kā papildus apstāklis, kas veicinājis nāves iestāšanos arī taukainā hepatoze trešajā stadijā.

Infektoloģijas nodaļas vadītājs profesors Jāzeps Keišs, komentējot nāves cēloni saka: "Šis bēdīgais iznākums ir sistemātiski un ilgstošā laika periodā apzināti un neapzināti bojātā veselība.”

Nāves iestāšanos paātrinājusi arī vājā sirdsdarbība, par ko liecināja izteikti vājais pulss, palielināta liesa, nieru mazspēja un papildus tam arī slapjais pleirīts, kas iegūts izstaigājot un līdz galam nenovēršot saaukstēšanās sekas. Tas viss arī novedis pie vispārēja organisma intoksikācijas (saindēšanās) un pāragrās mākslinieka nāves.

Šodien Mārtiņam būtu 34. dzimšanas diena un viņu godinot, liepājnieki Liepājas latviešu biedrības namā organizē vēl vienu atvadīšanās pasākumu. Kā zināms, 3.februārī tāds notika Rīgas Krematorijā.

Urna ar Mārtiņa mirstīgajām atliekām glabāsies pie Mārtiņa piederīgajiem un līdz pavasarim vēl netiks atdota zemei.

Mārtiņa aiziešana ir neaizvietojams zaudējums latviešu populārajā mūzikā  un piederīgie, draugi un visi, kas šo mūžam labsirdīgo dzejnieku cienīja un mīlēja, sola rūpēties par viņa piemiņu.

Viņa dzīve saveda kopā daudzus cilvēkus, bet viņa nāve ir savedusi kopā  ne mazāk cilvēku, kurus šis traģiskais notikums ir saliedējis ar kopīgu vēlmi, nekad nepieļaut neviena sava drauga pāragru aiziešanu un kopīga cieņa pret Mārtiņa mantojumu, kas ir viņa dziesmas, dzeja un kino lomas.

Draugi un domubiedri ir nolēmuši, ka 11.martā, Arēnā Rīga notiks Mārtiņa Freimaņa piemiņai veltīts koncerts. Tāds, kādu viņš būtu pats vēlējies un par kuru saviem draugiem bija teicis. Informācija par šo pasākumu vēl sekos,” publiskajā paziņojumā rakstīja G.Račs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas