Atkal noraida opozīcijas ierosinājumu samazināt PVN siltumam

Saeima nenodeva izskatīšanai komisijās politikās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredzēja noteikt samazināto PVN likmi 5% apmērā siltumenerģijas, elektroenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

SC deputātu iesniegtais likumprojekts paredzēja, ka PVN 5% likmi piemēro šāda koksnes kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecības vajadzībām. Tāpat SC rosināja 5% PVN likmi piemērot siltumenerģijas, elektroenerģijas un gāzes piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs un to patērē mājsaimniecības vajadzībām. Šādas izmaiņas SC piedāvāja īstenot ar brīdi, kad ir saņemts pozitīvs lēmums no Padomdevēju komitejas pievienotās vērtības nodokļa jautājumos, bet ne vēlāk par šā gada 1.jūniju.

Vienlaikus tika rosināts 5% likmi piemērot ūdens piegādēm iedzīvotājiem.

Kā ziņots, otrdien protesta akcijā pie valdības mājas vairāki simti cilvēku prasīja samazināt PVN apkurei no 12% līdz 5%.

Arodbiedrība "LABA" ir gatava rīkot jaunas protesta akcijas tik ilgi, līdz valdība sadzirdēs prasības un samazinās PVN apkurei, aģentūrai LETA sacīja arodbiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Bartaševičs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas