ATD: autobusu biļešu cenas saglabāsies līdzšinējā līmenī

Lai arī finansējums sabiedriskā transporta sistēmai Latvijā ir samazināts un tādēļ tiek plānotas dažādas izmaiņas, autobusu biļešu cenas saglabāsies līdzšinējā līmenī, pirmdien intervijā Latvijas Radio apliecināja Autotransporta direkcijas (ATD) valdes loceklis Andulis Židkovs.

Viņš atklāja, ka ir plānots veikt tarifu saskaņošanu, samazinot iekāpšanas tarifus starppilsētu satiksmes autobusos, un tādējādi atsevišķu biļešu cenas pat varētu samazināties. Tiesa, atsevišķa tarifu zona būs Rīgas un citu lielo pilsētu apkaimē.

Židkovs norādīja, ka Latvija vairs nevar atļauties tādu sabiedriskā transporta sistēmu, kā bija iepriekš, jo par 20% samazināts valsts finansējums, kā arī pieaug degvielas cenas. Tāpēc ir plānotas dažādas izmaiņas, tostarp arī reisu samazināšana. Pēc viņa teiktā, reisu samazināšana varētu skart visus reģionus, bet vairāk tos, kur pārvadātāji veikuši mazāku optimizāciju. Latvijā ir aptuveni 50 reisi, kur vidējais piepildījums ir zem 5%, kas nav rentabli, piebilda Židkovs.

Saskaņā ar ATD valdes locekļa teikto izmaiņas sabiedriskā transporta sistēmā Latvijā varētu stāties spēkā augustā, septembrī.

Jau vēstīts, ka līdz valsts finansējuma samazināšanu sabiedriskā transporta sistēmai Latvijā, ATD rosina turpināt ar pasažieru pārvadātājiem iesāktās pārrunas par saimnieciskās darbības efektivizāciju. Tiesa, plānots samazināt arī reisu skaitu.

Nepieciešamība pārskatīt sabiedriskā transporta sistēmu, meklējot iespējas samazināt ar pakalpojumu nodrošināšanu saistītos izdevumus, radusies tādēļ, ka šim mērķim paredzētais valsts finansējums salīdzinājumā ar pagājušo gadu sarucis par aptuveni 20%. Šogad no valsts budžeta pasažieru pārvadātājiem paredzēts piešķirt 51,923 miljonus latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas