Atcelto "airBaltic" lidojumu dēļ mājup no Briseles netiek arī Valsts prezidents

Atcelto "airBaltic" reisu dēļ mājup netiek arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kuram otrdien vakarā no Briseles bija paredzēts atgriezties Latvijā, aģentūru BNS informēja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

"Arī prezidents ir kļuvis par Flika politikas ķīlnieku," viņa komentēja.

Krapāne norādīja, ka jau pirmdien vakara reiss no Briseles bija atcelts un uz Latviju "airBaltic" nelidos arī otrdienas vakarā. Tāpēc tiek meklēti citi varianti, kā citādi prezidents varētu nokļūt Latvijā jau otrdienas vakarā. Tomēr citi lidmašīnu reisi tiek strauji izpirkti, līdz ar to Latvijas prezidentam nokļūt mājās jau otrdien varētu būt problemātiski.

Bērziņu vizītē pavada Krapāne, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze un ārlietu padomnieks Andris Pelšs.

Jau vēstīts, ka "airBaltic" otrdien atcēlis reisus no un uz Briseli, Berlīni, Stokholmu, Tallinu un Viļņu, bet pirmdien "airBaltic" atcēla reisus no un uz Briseli, Berlīni, Tallinu un Viļņu. "airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags aģentūrai BNS iepriekš pavēstīja, ka uz visiem šiem galamērķiem "airBaltic" lidojumus izpilda vairākas reizes dienā un neviens no atceltajiem reisiem nav vienīgais.

Satiksmes ministrija savukārt pirmdien aicināja "airBaltic" valdi nekavējoši sniegt paskaidrojumu par iemesliem reisu atcelšanai, kā arī nodrošināt, lai otrdien plānotie regulārie reisi tiktu nodrošināti.

"Valsts kā lielākais akcionārs uzsver, ka "airBaltic" valdes atbildība ir nodrošināt aviokompānijas ikdienas darbību, veicot pasažieru pārvadājumus. Uzņēmuma valde nav sniegusi nekādu informāciju par iemesliem, kāpēc tiek atcelti reisi uz Briseli, Berlīni, Viļņu un Tallinu ne kompānijas klientiem, ne uzņēmuma akcionāriem," atzina Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds.

Viņš arī informēja, ka šādu "airBaltic" valdes rīcību iespējams kvalificēt kā apzinātu kaitniecību, jo tā grauj uzņēmuma reputāciju, rada finansiālus zaudējumus un samazina uzņēmuma vērtību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas