Asociācija: siltumenerģijas tarifi nākamajā apkures sezonā pieaugs par 5-8%

Siltumenerģijas tarifi Latvijā 2011./2012. gada apkures sezonas sākumā līdz ar akcīzes nodokļa pieaugumu palielināsies par 5-8%, liecina Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) aprēķini.

LSUA valdes loceklis Andris Akermanis Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē otrdien iebilda pret akcīzes nodokļa palielināšanu dabasgāzei, kas paredzēta kā viens no 2011. gada budžeta papildu konsolidācijas pasākumiem.

Viņš uzsvēra, ka pašreizējā situācija siltumapgādē un energoapgādē Latvijā kopumā ir pārāk kritiska, it īpaši jautājumā, kas saistīts ar pieaugošajiem iedzīvotāju parādiem par piegādāto siltumenerģiju. Pēc asociācijas pārstāvja teiktā, nodokļu celšana ir pārsteidzīga un tā vēl vairāk samazinās iedzīvotāju maksātspēju un saasinās parādu problēmu valstī.

Akermanis Saeimas komisijas deputātus informēja, ka iedzīvotāju parādi par siltumu šīs apkures sezonas beigās sasnieguši jau gandrīz 70 miljonus latu un siltumuzņēmumi jau pašlaik bažījas, vai ar šādiem parādiem būs iespējams sākt nākamo apkures sezonu.

Pēc viņa teiktā, akcīzes nodokļa palielināšana dabasgāzei to sadārdzinās par apmēram 8%, bet siltumenerģijas tarifus palielinās par apmēram 5-8%.

Viņš sacīja - ja valdībai nav iespējams necelt akcīzes nodokli dabasgāzei, tad tas vismaz jādara pakāpeniski līdz 2014. gadam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas