Asociācija: melleņu raža šogad nebūs ļoti laba 1

Melleņu raža šogad nebūs ļoti laba, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

Viņa uzsvēra, ka Latvijas mežos avenes un mellenes ir nogatavojušās, bet audzētāju dārzos kultūrmellenes vēl nav. "Kurzemes pusē jāgaida vēl nedēļas divas un Vidzemē – nedēļas trīs," sacīja Rudzāte.

Tomēr, neskatoties uz iepriekš izteiktajām pozitīvajām prognozēm, šogad kultūrmelleņu raža nebūs ļoti laba. "Kultūrmelleņu raža ir ne īpaši laba – tās ir, bet retas," atzina LAA vadītāja, tomēr piebilda, ka šogad melleņu raža būs nedaudz labāka kā pērn. "Varbūt nedaudz labāk ir kā pagājušajā gadā, bet piecu ballu sistēmā ražai dotu trīs," norādīja Rudzāte un minēja, ka ne īpaši labās ražas iemesli ir nesaprotami.

"Ziemā taču temperatūras bija normālas. Nesaprotu, kādēļ ziemā tik ļoti apsala mellenes," teica asociācijas valdes priekšsēdētāja un teica, ka arī daudzi citi augi, tostarp plūmes, šoziem apsaluši.

Savukārt pašlaik laika apstākļi melleņu nogatavošanās procesam nekaitē. "Ir silts un mitrs. Neteiktu, ka briesmīgi," apliecināja Rudzāte.

Pašlaik melleņu cenas audzētāji vēl nav aprēķinājuši. "Gribam noskaidrot, kādas poļiem ir melleņu ražas, lai varētu saprast, kādas būs melleņu cenas šogad," paskaidroja LAA vadītāja, taču atzina, ka pieaugušo izmaksu dēļ melleņu cenas noteikti nebūšot zemākas kā pērn. Rudzāte pastāstīja, ka ir pieaugušas degvielas cenas un citas izmaksas, tostarp iepakojuma cenas ir pieaugušas par aptuveni 10%.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas