Asociācija: Kurzemes pilsētās pieaudzis gan vietējo, gan ārzemju tūristu skaits

Kurzemes pilsētās pieaudzis gan vietējo, gan ārzemju tūristu skaits, aģentūrai BNS pastāstīja Kurzemes tūrisma asociācijas (KTA) valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis.

Viņš sacīja, ka ārvalstu tūristu vidū pieaudzis lietuviešu, vāciešu un holandiešu tūristu skaits.

Gustovskis norādīja, ka tūristu iecienītākās aktivitātes ir visi svētki un populārākie šogad ir bijuši Līvu tirgus Liepājā, Kuldīgas dzīres Kuldīgā, Ventspils pilsētas svētki un citi. "Ir nākuši klāt daudz mazu jauku pasākumu pagastos, kas arī kuplina [tūristu] pieplūdumu, kaut nelielu," viņš piebilda.

Raksturojot viesnīcu piepildījumu, asociācijas vadītājs atzina, ka jau pašlaik visas viesnīcas ir tūristu piepildītas. Saskaņā ar viņa teikto patlaban visvairāk apmeklētās viesnīcas Kurzemē ir "Promenāde" Liepājā, "Metropole" Kuldīgā, viesnīca "Talsi" Talsos, Ventspilī viesnīca "Vilnis" un "Demians" Saldū. Savukārt visvairāk apmeklētais kempings Kurzemē ir Ventspils Piejūras kempings, viņš piemetināja.

"Visvairāk apmeklētie galamērķi Kurzemē ir tie paši, kuri arī ir visvairāk atpazīstamie," viņš paskaidroja un minēja, ka saskaņā ar Biznesa augstskolas "Turība" veikto pētījumu par 15 Latvijas pilsētu atpazīstamības indeksiem trīs visvairāk apmeklētie galamērķi 2010.gadā Kurzemē bija Ventspils, Liepājas un Kuldīgas pilsētas.

KTA ir dibināta 2001.gadā, un tās mērķis ir vecināt tūrisma attīstībai labvēlīgu vidi un sekmēt mūsdienīgas, vidi saudzējošas tūrisma nozares attīstību Kurzemē. KTA dati liecina, ka pašlaik asociācija apvieno 93 biedrus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas