Asins krājumi palīdzības sniegšanai Latvijā pietiekami

Šobrīd visu grupu asins krājumi Latvijā ir pietiekamā daudzumā.

Šodien sociālajā tīklā "twitter" Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņoja, ka vienam no Zolitūdes traģēdijā cietušajiem ugunsdzēsējiem nepieciešamas B rēzus pozitīvās grupas asinis. Vēlāk VUGD informēja, ka asiņu tomēr pietiek.

Minētais ugunsdzēsējs ārstējas Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Arī slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban slimnīcā asiņu pacientu ārstēšanai netrūkst, tomēr iedzīvotāji ir aicināti nākt uz slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļu vai vērsties Valsts asinsdonoru centrā (VADC) nākamās nedēļas darbadienās.

Pirms došanās ziedot asinis Kārkliņa lūdz sazināties ar slimnīcu pa tālruni 67042680, lai uzzinātu vai un kādu grupu asinis ir nepieciešamas. Asinis var ziedot slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" katru dienu no plkst.8 līdz 15.

Arī VADC mājaslapā apkopotā operatīvā informācija liecina, ka visu grupu asinis šobrīd pietiekamā daudzumā. Pirms asins ziedošanas VADC lūdz zvanīt pa tālruni 80000003.

VADC speciālisti skaidro, ka Latvijā visbiežāk ir sastopami cilvēki ar A un 0 asins grupu, attiecīgi 37% un 36 %, bet retāk - ar B un AB asins grupu, attiecīgi 20% un 7%.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās atrasti jau 54 bojāgājušie, vēl septiņi cilvēki ir pieteikti kā pazuduši, bet ne visi viņi varētu būt zem drupām.

Šobrīd slimnīcās turpina ārstēties 19 traģēdijā cietušie. Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā "Reģi" notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas