Arvien vairāk Latvijas nepilsoņu pieņem Krievijas pilsonību

Krievijas pilsonību pērn pieņēmuši 5763 Latvijas nepilsoņi, kas ir divas reizes vairāk nekā 2009.gadā, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā Iedzīvotāju reģistra jaunākā statistika.

PMLP pārstāvis Andrejs Rjabcevs aģentūrai BNS paskaidroja, ka kopumā pagājušajā gadā pārvalde iesniegumu par atteikšanos no nepilsoņa statusa saņēmusi no 5972 iedzīvotājiem.

Lielākā daļa iesniegumu pamatoti ar to, ka persona pārgājusi Krievijas pavalstniecībā, 91 gadījumā persona kļuvusi par Lietuvas pilsoni, 31 iesniedzējs izvēlējies Ukrainas pilsonību, 29 ieguvuši Baltkrievijas pilsonību, bet 18 kļuvuši par Vācijas pavalstniekiem.

Saskaņā ar likumu Latvijas nepilsonim, kurš ieguvis citas valsts pavalstniecību, ir pienākums 30 dienu laikā atteikties no nepilsoņa statusa.

Lai atteiktos no Latvijas nepilsoņa statusa, personai PMLP vai Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs jāiesniedz iesniegums par atteikšanos no nepilsoņa statusa, kā arī jāuzrāda dokuments, kas apliecina citas valsts pilsonības iegūšanu vai pilsonības garantiju.

Jau ziņots, ka ārzemnieku skaits, kas legāli apmetušies uz dzīvi Latvijā, pērn pieaudzis par aptuveni 10%, un patlaban kopumā valstī reģistrēti 55 320 citu valstu pilsoņi, liecina jaunākie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotie dati.

Ja pērn 1.janvārī valstī ar derīgām termiņuzturēšanās vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujām dzīvoja 50 173 ārzemnieki, tad šogad 1.janvārī Latvijā - 55 320 citu valstu pilsoņi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas