Ārvalstu eksperts: bezmaksas kontracepcijas nodrošināšana jauniešiem ilgtermiņā atmaksātos 1

Bezmaksas kontracepcijas nodrošināšana jauniešiem ilgtermiņā atmaksātos, tomēr līdz ar bezmaksas kontracepcijas nodrošināšanu jaunieši jāizglīto par tās lietošanu, piektdien žurnālistiem teica Lielbritānijas Neauglības speciālistu asociācijas prezidents profesors Ians Kūks.

"Ik reizi, kad profesionāļi, ģimenes ārsti, ginekologi, urologi un citi speciālisti saskaras ar reproduktīvās veselības jautājumiem, viņiem tie jāskaidro, it sevišķi jauniešiem, kuriem, iespējams, līdz tam nepatiesas informācijas dēļ radušās bažas, vai lietot kontracepciju nav bīstami," sacīja Kūks.

Profesors norādīja, ka pareiza kontracepcijas lietošana palīdz izvairīties ne tikai no nevēlamas grūtniecības, bet arī dažādām slimībām un sarežģījumiem vēlākos gados, kuru ārstēšana var izmaksāt krietni dārgāk nekā kontracepcija.

Kūks arī uzsvēra, ka visiem profesionāļiem būtu jāapzinās, ka reproduktīvās veselības problēmas ir tikpat nozīmīgas kā vēzis, kardiovaskulārās un citas slimības.

Statistikas dati liecina, ka Latvijā joprojām liela daļa Latvijas iedzīvotāju nepietiekami izmanto efektīvu kontracepciju, tostarp prezervatīvus, palielinot neplānotu grūtniecību un seksuāli transmisīvo infekciju risku, īpaši sociālā riska iedzīvotāju grupu un jauniešu vidū.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu bet

joprojām liela daļa Latvijas iedzīvotāju nepietiekami izmanto efektīvu kontracepciju, tostarp prezervatīvus,

ja būs lētāki tad ar problēmu nebūs. ārzemēs maksā santīmus, pie mums tikpat latus.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 16:15

Latvijas ziņas