Ārsti rosina nepārdot alkoholu līdz 20 gadu vecumam

Latvijas Ārstu biedrība ierosina paaugstināt vecuma barjeru jauniešiem, kas ļautu iegādāties alkoholu tikai no 20 gadu vecuma pašreizējo 18 vietā, lai samazinātu alkohola pieejamību bērniem un jauniešiem, informē biedrība.

Latvijas Ārstu biedrības delegācija otrdien tikusies ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni un apspriedusi ar alkohola lietošanas ierobežošanu saistītus jautājumus.

Tāpat biedrība ieteikusi likumos panākt izmaiņas, kas nepieļautu diennakts veikalu–kafejnīcu pastāvēšanu.

Biedrība arī ierosinājusi pastiprināt sodu apmēru un atvieglot likumus nelegālā alkohola izplatītāju aizturēšanai, pārtraukt stiprā alus ražošanu un tirdzniecību plastmasas pudelēs, pastiprināt soda apmērus līdz pat administratīvai sodīšanai ar cietumsodu personām, kas iesaista bērnus un jauniešus nelegāla alkohola tirdzniecībā, kā arī pārdod vai citādi sagādā bērniem alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus.

"Kā nākotnes mērķi Latvijas Ārstu biedrība iniciēja likumu izmaiņas, kas noteiktu alkohola un tabakas tirdzniecību tikai specializētos veikalos vai atsevišķās, nodalītās veikalu nodaļās," teikts biedrības paziņojumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas