Arī turpmāk sola neatklāt to skolu nosaukumus, kurās konstatēs inficēšanos ar Covid-19 1

Arī turpmāk, atklājot kādu inficēšanās ar Covid-19 gadījumu mācību iestādē, netiks publiski izpausts skolas nosaukums, preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

"Nesaskatām pievienoto vērtību publiskot skolas nosaukumu," sacīja politiķe. Viņasprāt, tas veicinātu lieku ažiotāžu un nekādā veidā nelīdzētu ne epidemioloģiskajai uzraudzībai, ne izmaiņām, kuras saskaņā ar epidemiologiem, skola veic. Attiecīgi šādos gadījumos bez nosaukuma atklāšanas ir iespējams veikt arī pārējās darbības, tostarp informēt skolu, kas tālāk sniedz informāciju pašvaldības attiecīgajām iestādēm, vēsta LETA.

Tikmēr Latvijas Televīzija ziņo, ka pirmais Covid-19 saslimšanas gadījums izglītības iestādē šajā mācību gadā konstatēts Rīgas Austrumu vidusskolā, inficēšanās nav nākusi no izglītības iestādes, bet ekspertiem vēl nav skaidrības, kur bērns un viņa māte to ieguvuši.

Pašlaik mājas karantīna ir noteikta tuvākajām skolēna kontaktpersonām - 14 klasesbiedriem un četriem pedagogiem. Ņemot vērā saslimšanas gadījumu, skola pieteikusi Covid-19 testu veikšanu skolotājiem un darbiniekiem.

Jau ziņots, ka līdz ar jaunā mācību gada sākumu konstatēts pirmais inficēšanās ar Covid-19 gadījums kādas izglītības iestādes audzēknim, pirmdien vēstīja TV3. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) epidemiologi skolai snieguši rekomendācijas tālākai darbībai, epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Kā vēstīts, ka lielākā daļa jeb 82% skolu šajā mācību gadā mācības sāka klātienē, savukārt 18% skolu - kombinētā veidā, preses konferencē žurnālistiem iepriekš pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Kā liecina ministrijas veiktā skola aptauja, kas ilga no 21.augusta līdz 27.augustam un kurā piedalījās 557 skolas jeb 83% no visām vispārējās izglītības iestādēm, 448 jeb 82% skolu plāno īstenot mācības klātienē, savukārt 102 skolas jeb 18% - mācības daļējā klātienē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

J.Silings

Ļoti gudrs un izcili pareizs lēmums - neatklāt, lai tas haoss un neziņa turpinātos. Citādi vēl nonāks pie atziņas, ka nekā nav, bet ir pamatīga vispasaules pīle.

pirms mēneša, 2020.09.09 11:45

Latvijas ziņas