Arī sestdien vairākās novērojumu stacijās pārsniegti gaisa temperatūras rekordi

Arī sestdien vairākās meteoroloģisko novērojumu stacijās ir reģistrēti maksimālās gaisa temperatūras rekordi 28.decembrim, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Maksimālās gaisa temperatūras rekords kritis Ventspils novērojumu stacijā - tur vakar reģistrēti plus 8,3 grādi, bet iepriekšējais rekords bija plus 6,4 grādi, kas fiksēts 1975.gadā.

Rūjienā pārspēts 38 gadus vecs rekords - 1975.gadā tur reģistrēti plus 6,3 grādi, savukārt vakar šajā novērojumu stacijā termometrs rādīja plus 6,5 grādus.

Skultē iepriekšējais maksimālās gaisa temperatūras rekords šajā datumā fiksēts 1998.gadā - plus 6,3 grādi, bet vakar tur reģistrēti plus 6,8 grādi.

Liepājā vakar par 0,5 grādiem pārspēts 2011.gada siltuma rekords, kas bija plus 8 grādi. Ainažos, kur 2006.gadā bija fiksēti plus 5,7 grādi, vakar gaiss iesilis līdz plus 7 grādiem.

Arī Pāvilostā vakar kritis iepriekšējais 28.decembra siltuma rekords - 1983.gadā šai pašā datumā Pāvilostā maksimālā gaisa temperatūra bija plus 7,3 grādi, bet vakar tur gaiss iesila līdz plus 8,6 grādiem.

Dati par šīs dienas, 29.decembra, siltuma rekordiem būs zināmi rīt, taču sinoptiķi prognozē, ka, visticamāk, gaisa temperatūras rekordi tiks reģistrēti arī tuvākajās dienās, īpaši piekrastes stacijās.

Saskaņā ar prognozēm šodien gaisa temperatūra Latvijā būs no plus 4 līdz plus 8 grādiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas