Arī nākamnedēļ pavasarīgu laiku vēl nesola

Šodien virs Latvijas ir ļoti aukstas gaisa masas, brīvdienās tās nedaudz atkāpsies, tomēr būtiskas laika apstākļu izmaiņas vēl aizvien nav gaidāmas – saglabāsies ziemai raksturīgais sals, un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi.

Nakts uz sestdienu būs auksta – minimālā gaisa temperatūra gaidāma no -10...-15 grādiem Kurzemē jūras piekrastē līdz pat -18...-23 grādiem valsts austrumos. Dienā maksimālā gaisa temperatūra saulē jau paaugstināsies līdz 0...-5 grādiem, jo būs pierimis arī mēreni stiprais ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, kas neļauj gaisam iesilt šodien.

Nakts uz svētdienu jau būs ievērojami siltāka, gaisa temperatūra nepazemināsies zem -14 grādiem. Līdzīga situācija saglabāsies arī nākamās nedēļas sākumā un vidū, turklāt tad jau dienas laikā termometra stabiņš sāks pakāpties virs 0 grādu atzīmes, sasniedzot pat +3...+4 grādus. Visā šajā periodā vēl aizvien nokrišņi nav gaidāmi.

Prognozes liecina, ka nokrišņu zonas Latviju sasniegs nākamās nedēļas beigās, pirms vēl mūsu reģionā ieplūdīs siltākas gaisa masas. Turklāt sākumā vēl aizvien ir gaidāms sniegs un slapjš sniegs.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas