Arī Liepājas un Grobiņas skolu jauniešus centīsies pievērst labdarības pasākumiem

Februārī sāksies projekta "Labdarības skola" pasākumi, kuru laikā 13 skolās astoņās Latvijas pilsētās jauniešus mēģinās iesaistīt labdarības pasākumos, informē Kopienu fondu kustības pārstāve Zane Ābelīte-Medne.

Šajās skolās projektu nedēļas tēma šogad būs "Labdarība". Tas ļaušot skolēniem plānot un īstenot labdarības projektus un brīvprātīgā darba aktivitātes.

Kustība "Labdarības skola" tika aizsākta pērn, lai iesaistītu Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Ābelīte-Medne norādīja, ka tās mērķis ir ar izglītošanu un praktisku līdzdalību veidot nākamo sociāli atbildīgo paaudzi, kura jūtas piederīga sabiedrībai, ir atbildīga un piedalās tās norisēs, kurai nerūp tikai pašlabums, bet kas izprot vietējās sabiedrības vajadzības un iesaistās tās problēmu risināšanā.

Šogad "Labdarības skolas" pasākumi notiks Alūksnē, Grobiņā, Lielvārdē, Liepājā, Talsos, Tirzā un Valmierā. Pirmā "Labdarības nedēļa” sāksies 4.februārī Malienas pamatskolā Alūksnes novadā, 11.februārī - Grobiņas, Virbu un Pededzes pamatskolās, 18.februārī - Valmieras 5. vidusskolā, 25.februārī - Tirzas pamatskolā, 28.februārī - Alūksnes novada vidusskolā, 4.martā - Mārkalnes pamatskolā Alūksnes novadā, 20.martā - Liepājas centra sākumskolā, bet Lielvārdes novada skolās labiem darbiem tikšot veltīts teju viss pavasaris.

Katrā skolā labdarības nedēļu atklāšot un skolēnus labiem darbiem iedvesmos kāds sabiedrībā zināms cilvēks. Tāpat tiks demonstrēta īsfilma "Labdarības līga", kas pērn guvusi vairākas atzinības. Tūlīt pēc atklāšanas skolēni kopā ar klases audzinātāju varēšot ķerties pie darbu plānošanas un pienākumu sadales. Plānots, ka katrā klasē būs žurnālists, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās. Nedēļas noslēgumā klases savu veikumu atrādīs citiem un tiks noskaidrots aizraujošākais un sirsnīgākais labdarības projekts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas