Arī Liepājas tiesu darbinieki amatpersonām nosūtījušas atklātu vēstuli

Latvijas tiesu darbinieki nosūtījuši valsts augstākajām amatpersonām vēstules, kurā lūdz piemērot tiesu darbinieku atalgojumam un sociālajām garantijām līdzvērtīgus nosacījumus, kā tas ir citām valsts budžeta iestādēm. Pretējā gadījumā minēts arī streiks, kas draudētu ar pilnīgu tiesas darba paralizēšanu.

“Mūsu vēstule bija, vēl pirms masu mediji par to ziņoja,” teic Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama tiesneša palīdze Jana Petrenko. Rakstījuši 12. janvārī. “Uzsvars jau nav uz streiku. Runa ir par vienlīdzības principu un attieksmi, par tiesību normu ievērošanu. Mēs formāli esam tajā samaksas sistēmā, bet praktiski neesam. Ja vienlīdzīgi nosacījumi visiem, tad visiem,” skaidro J. Petrenko.

“Esam apsprieduši to jautājumu, runājām, bet vēl lēmums nav pieņemts,” teic Liepājas tiesas priekšsēdētāja palīdze Inta Kurpa. Esot jāizlemj, vai rakstīt pašiem savu vēstuli vai arī pievienoties prasībām, kas jau izteiktas.

Vēstules amatpersonām nosūtījuši aptuveni 20 tiesu un zemesgrāmatu nodaļu darbinieki, 20. janvārī ziņo aģentūra BNS. Katra tiesa un zemessgrāmatu nodaļa sūtījusi savu vēstuli, bet tajās izteiktās pretenzijas apmēram esot vienādas. Amatpersonas lūgtas iesniegt tiesu darbiniekiem konkrētus konstruktīvus risinājumus un priekšlikumus līdz 1. martam.

Pielikumā – Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama darbinieku atklātā vēstule.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas