Arī Kurzemes tūrisma asociācija piedalīsies tūrisma izstādē Lietuvā

Šīs nedēļas nogalē, no 1.februāra līdz 3.februārim, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notiks starptautiskā tūrisma izstāde "Adventur 2013", kur Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) organizēs Latvijas nacionālo stendu, informē TAVA.

Izstādē piedalīsies 13 pašvaldības un komersanti - Rīgas tūrisma attīstības birojs, Jūrmalas pilsētas dome, Siguldas novada dome, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, biedrība "Kurzemes tūrisma asociācija", Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, SIA "Grand Baltics", SIA "BBH Investments", Latvijas un Krievijas kopuzņēmums SIA "Arbat Rīga", Latvijas un Vācijas kopuzņēmums SIA "Reho" un SIA "Smile Line".

Pēc pagājušajā gadā 18.reizi notikušās starptautiskās tūrisma izstādes "Vivattur 2012", kas neveiksmīgi marta mēnesī sakrita vienlaikus ar Svētā Kazimira lielo gadskārtējo tirgu Viļņas laukumos un ielās, kaimiņvalsts Ekonomikas ministrija un tūrisma asociācijas šīs izstādes rīkotājiem savu atbalstu liedza, un nu Viļņā tiks atklāta izstāde gadatirgus "Adventur".

Izstādi "Adventur" rīko Lietuvas izstāžu un kongresu centrs "Litexpo"O sadarbībā ar Valsts tūrisma departamentu, Lietuvas Tūrisma asociāciju un Lietuvas Tūrisma kameru.

Izstādē būs vairākas sekcijas - "Iepazīsti Lietuvu", "Ceļošana ir mans dzīvesveids", "Nogaršo pasauli", "Padari savas brīvdienas aktīvas" un "Atklāj pasauli", kurā atradīsies Latvijas nacionālais stends ar tūrisma saukli "Latvia. Best Enjoyed Slowly" ("Izbaudi Latviju nesteidzoties").

"Adventur" apmeklētājiem TAVA ir sagatavojusi ne tikai Rīgas un Latvijas, bet arī novadu tūrisma kartes lietuviešu valodā. Lietuvieši, tāpat kā somi izstādē "Matka", tiks aicināti uzspēlēt videospēli ar iespēju izlozēt dāvanu - ceļojumu četriem draugiem uz Latviju ar četru dienu atpūtu un izklaidi.

2012.gada pirmajos trijos ceturkšņos, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latviju apmeklēja vairāk nekā 73 000 Lietuvas tūristu, bet viņu nakšņojumu skaits sasniedza nepilnus 130 000.

Tūristi no Lietuvas Latviju ir iecienījuši ne tikai vasarā, kad viņus šurp vilina Latvijas pludmales, bet nu jau arī ziemā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas