Arhibīskaps Vanags aicina rast prieku pie Dieva

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags savā vēstījumā Ziemassvētkos aicina meklēt un prieku rast pie Dieva.

Vanags uzsver, ka Ziemsvētku vakarā piepildās Adventa gaidas un prieks, jo Jēzus ir dzimis. Tomēr ir cilvēki, kuri Ziemassvētku laikā kļūst skumji. "Bet kādēļ tad notiek, ka Ziemassvētki daudzus dara skumjus? Tādēļ, ka viņiem nav tā, par ko priecājas citi. Nav dāvanu, nav cienasta, nav ģimenes un draugu. Svētkos, kad visi apkārt priecājas, viņu dzīve kļūst vēl tumšāka," sacīja arhibīskaps.

Vanags šos cilvēkus mudina gaidīt un satikt Kristu. "Kas ir prieks, kas nāk pie visiem cilvēkiem, pat pie tādiem, kas ir kā aprakti zem dzīves drupām? Prieks par Glābēju. Zem drupām nevienu negaida karstāk un ne par ko nepriecājas vairāk kā par Glābēju. Kaut viņš nāktu drīz! Kaut mani viņš atrastu pirmo! Vai tu zini, pēc kā ilgojies, no kā lai Kristus tevi izglābj? Ja zini, tad tev būs Ziemassvētku prieks, jo Kristus ir dzimis," vēstīja garīdznieks.

Vanags minēja, ka Jēzus savu glābēja prieku salīdzina ar sievu, kas atradusi pazudušu grasi. Viņš skaidroja, ka atrastām monētām, pat netīrām un nobružātām, ir pilna vērtība. "Tās var realizēt gluži kā jaunas. Kad Kristus atrod cilvēku - lai kur un cik ilgi viņš būtu bijis, lai kādā stāvoklī atrasts, Dieva acīs viņam ir pilna vērtība. Brīnumainā kārtā Kristus ļauj mums par jaunu satvert savu vērtību un to realizēt.

Tas patiesi ir Ziemassvētku brīnums," atgādināja Vanags. "Ziemassvētkos svinam to, ka esam atrasti, ka mums ir atdota zaudētā vērtība. Ziemassvētki sauc atpakaļ pilnvērtīgā dzīvē."

"Esiet Kristus atrastie!" Latvijas iedzīvotājiem Ziemassvētkos novēlēja Vanags.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas