Arhibīskaps Stankevičs aicina cilvēkus Saeimas vēlēšanās svītrot kandidātus, kuri sevi diskreditējuši un neko labu nav paveikuši

Latvijas katoļu baznīcas līderis Zbigņevs Stankevičs aicina cilvēkus Saeimas vēlēšanās svītrot kandidātus, kuri sevi ir diskreditējuši un neko labu nav paveikuši.

Svēto Misi pie Aglonas bazilikas pirmdien klausījās tūkstošiem cilvēku. Dievkalpojumā piedalījās arī citu konfesiju līderi, kā arī augstākās valsts amatpersonas – Valsts prezidents Andris Bērziņš un Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa.

Stankevičs sprediķī uzsvēra, ka viens no atslēgas vārdiem mūsu laikam varētu būt vienkāršība, ko aicināja piemērot arī politiskajos procesos. Savukārt politiķus viņš aicināja vērtēt pēc padarītajiem darbiem un gaidāmajās Saeimas vēlēšanās svītrot tos, kuri sevi diskreditējuši un neko labu nav izdarījuši.

"Izvērtē, kuri no vēlēšanu sarakstā pārstāvētajiem cilvēkiem gluži vienkārši sevi jau ir parādījuši paveiktajos darbos vietā un amatā un kādi šie darbi ir. Mēs taču zinām evaņģēlija patiesību, ka katrs labs koks nes labus augļus, bet slikts koks nevar nest labus augļus. Tātad – svītrot ārā tos, kuri sevi ir diskreditējuši vai arī vienkārši neko labu nav izdarījuši," aicināja Stankevičs. Šo aicinājumu svētku dalībnieki uzņēma ar aplausiem.

Viņš atzina, ka aizvadītajos gados arī politiķi sirds dziļumos zinājuši, kā jādara, bet beigās kā nu kurā reizē sanācis – "citreiz pietrūka kompetences, citreiz labās gribas, un rezultāti jau ir zināmi".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas