Ar ventiem būs iespējams lētāk norēķināties Ventspils iecienītās vietās 1

Atsevišķas Ventspils naudas "ventu" ieviešana ir daļa no pilsētas mārketinga kampaņas, un par tiem būs iespēja lētāk norēķināties iecienītās Ventspils vietās, piemēram, slēpošanas kalnā Lemberga hūte.

Ventspils mērs Aivars Lembergs un viņa vietnieks Didzis Ošenieks trešdien ventu prezentācijas pasākumā žurnālistiem pastāstīja, ka pašlaik ventus iespējams iegūt divos veidos – līdz 1.decembrim tos var saņemt pilsētas Tūristu informācijas centrā vai izveidojot savu iespaidu video klipus par Ventspili pilsētas konstruktora mājaslapā "visitventspils.com".

Tūristu informācijas centrā līdz 1.decembrim katrs varēs bez maksas saņemt 300 ventu, bet par video izveidošanu – 500 ventu.

"Tālākā nākotnē būs iespēja ne tikai, veidojot klipus, pelnīt 500 ventu, bet arī izveidot dažādus maršrutus un runāt par Ventspili. Un par katru šādu darbību mēs jūs atalgosim ar zināmu ventu summu," paskaidroja Ošenieks.

100 ventu atbilst vienam latam. Apgrozībā laists miljons ventu.

Ar ventiem varēs norēķināties iecienītās pilsētas atpūtas un izklaides vietās līdz pat 50% no pakalpojuma apmaksas.

Ar ventiem varēs norēķināties planetārijā, ūdens piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā "Lemberga hūte", Livonijas ordeņa pilī, viesu namā "Ostmala", piejūras kempingā, kafejnīcās – "T33", "Jūras brīze", "Skroderkrogs", "Don Bazil" un citur. Ja, piemēram, planetārijā biļete maksā divus latus no personas, tad, norēķinoties ar 100 ventiem, par biļeti jāpiemaksā viens lats. Savukārt ūdens piedzīvojumu parkā biļete maksā 8,60 latu no personas. Taču ja ir 340 ventu, tad būs jāpiemaksā 5,20 latu.

Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļas vadītāja vietas izpildītāja Kristīne Duļbinska aģentūrai BNS paskaidroja, ka ventu akcijā uzņēmēji piedalās brīvprātīgi un atlaides dos no savām iespējām, līdz ar to pašvaldība viņiem neko nekompensēs.

"Venti pēc būtības nozīmē atlaidi. Tātad – ja uzņēmēji iekasēs desmit procentus ventos no samaksas – tā ir viņu faktiski piešķirtā atlaide. Pašvaldība viņiem neko nekompensēs," klāstīja Duļbinska.

Viņa aģentūrai BNS teica, ka miljona ventu drukāšana maksājot aptuveni 1000 latu, taču, cik izmaksājušas citas šā mārketinga aktivitātes, Dubļinska no galvas nevarēja pateikt.

Uz jautājumu, kas par ventu akciju maksā, Lembergs atbildēja, ka "šī akcija ir pilsētas mārketinga sastāvdaļa un tēriņi ir atbilstoši pilsētas domes apstiprinātajam budžetam". Precīzas izmaksas nosaukt gan viņš nevarēja.

Latvijas Banka iepriekš paziņojusi, ka ar ventiem var mainīties, taču likums skaidri noteic, ka Latvijas nacionālā naudas vienība ir lats un tas ir vienīgais likumīgais maksāšanas līdzeklis Latvijā, un tikai Latvijas Bankai ir monopoltiesības izlaist nacionālo naudu kā vienīgo likumīgo maksāšanas līdzekli valstī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Māris Ābele

Vebtspilī konsultēšu un dziedināšu tikai ventos un pēc noteiktā kursa tos varēs daļēji aizstāt ar jebkuru citu konvertējamu valūtu.

Māris Ābele , telefons: 28635181

pirms 9 gadiem, 2011.10.15 10:41

Latvijas ziņas