Ar plašu programmu svinēs Latvijas neatkarības "de facto" atjaunošanas svētkus

Svētdien, 21.augustā, ar plašu programmu tiks svinēti Latvijas neatkarības "de facto" atjaunošanas svētki, tostarp būs iespēja aplūkot pirms 20 gadiem pieņemtā konstitucionālā likuma oriģinālu, aģentūru BNS informēja Saeimas preses centrā.

Svinīgie pasākumi par godu valsts faktiskās neatkarības atjaunošanas 20.gadadienai iesāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Pēc tam Latvijas Nacionālajā teātrī notiks svētku koncerts, kurā pašmāju mūziķi izpildīs latviešu klasikas darbus. Koncertu tiešraidē translēs Latvijas Televīzija. Koncertu apmeklēt aicināti Augstākās padomes deputāti un PSRS Tautas deputātu kongresa deputāti, kas 1991.gadā iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Visu dienu Saeimas nams būs atvērts publiskai apskatei. Iedzīvotājiem un Rīgas viesiem būs iespēja klātienē apskatīt parlamenta ēkas vēsturiski iespaidīgo interjeru, Saeimas sēžu zāli un reprezentācijas telpas, norādīja preses centra pārstāvji.

Par godu valsts neatkarības "de facto" atjaunošanas 20.gadadienai Saeimā tiks atklātas arī vairākas tematiskās izstādes, tostarp būs iespēja aplūkot 1991.gada 21.augustā pieņemtā konstitucionālā likuma oriģinālu, bet atsaukt atmiņā 20 gadu senos notikumus palīdzēs arī Saeimā izstādītās fotogrāfijas un tā laika laikraksti.

Tāpat 21.augustā parlamentā būs izstādīti citu valstu oficiālie atzīšanas raksti, ar kuriem tika atzīta Latvijas neatkarība un kuri kalpoja par nepārprotamu zīmi suverenitātes atgūšanai.

1991.gada 21.augustā Latvijas Republikas Augstākā padome pieņēma konstitucionālo likumu "Par Latvijas Republikas valstisko statusu", tādējādi "de facto" atjaunojot Latvijas valsts neatkarību un iezīmējot valsts atgriešanos demokrātisko Rietumeiropas valstu saimē.

Ar šo likumu tika atjaunota 1922.gada Satversme ar tajā ietvertajām Rietumu demokrātiskas un tiesiskas valsts vērtībām. Līdz ar konstitucionālā likuma pieņemšanu savu juridisko spēku Latvijā zaudēja PSRS likumi. Tieši atsaucoties uz 21.augustā pieņemto likumu, citas valstis atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas