Ar palu šovu "Lido zivis Kuldīgā" atklās jauno tūrisma sezonu

Sestdien, 25.aprīlī, Kuldīgā ar palu šovu "Lido zivis Kuldīgā" atklās jauno vasaras tūrisma sezonu, informē Kuldīgas novada pašvaldībā.

Jau no plkst.5.30 uz cīņu par dižo lomu - "Planējošo vimbu" - pulcēsies makšķernieki. Savukārt no plkst.11 notiks pasākumi Pilsētas dārzā, skvērā pie "Kūravas" un citviet pilsētā.

Tie, kuriem patīk stāstīt un klausīties stāstus, būs gaidīti 9.Kurzemes stāstnieku festivālā "Ziv zup" pie Kurzemes kultūras mantojuma centra "Kūrava". Stāstnieces vārīs arī zivju zupu un cienās ar to apmaiņā pret kādu interesantu stāstu.

Ar zivju gardumiem varēs mieloties arī Pilsētas dārzā, kur ar zivju zupu cienās meistares no Kuldīgas novada muzeja. Skrundas Profesionālā vidusskola piedāvās iemācīties pagatavot suši un ļaus šo gardo ēdienu arī degustēt, bet līdzņemšanai kādu zivi varēs iegādāties zivju tirdziņā. Mielošanos un tirgošanos ar zivīm jautrāku darīs dažādu orķestru un kapelu uzstāšanās, bet acis priecēs tautas tēlotājas mākslas studijas "Kuldīgas palete" izstāde-darbnīca "Zivju dēlis".

Tiem, kuri tīko uzzināt ko vairāk par vidi mums apkārt, būs iespēja doties uz vides izziņas piestātnēm, kur pie Ventas ciemos būs atbraukusi Gauja, varēs izpētīt pasaules dīvainās ūdensradības un iepazīt vimbas vizītkarti.

Savukārt tūristu vilinātāji stāstīs, rādīs un piedāvās, ko skaistu šogad skatīt, darīt, mēģināt Kuldīgā. Tūristu un ceļotāju lenktuvē gaida spēles un atrakcijas "Ainiņas briežu dārzā", būs iespēja izcept sklandu raušus, šaut ar loku, nogaršot izslavēto Padures muižas klēts koču ar cūkas šķiņķi, sajust senatnes elpu vikingu teltī, apskatīt pašbūvētu amfībiju, nogaršot Kuldīgas pusē tapušo Smilškalnu vīnu un novērtēt Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņu prasmes.

Vēl palu šovā kopā ar Kuldīgas skautiem varēs pārbaudīt savu drosmi, veiklību un atjautību, iemēģināt ūdensbumbas, "Blue Shock Bike" elektrovelosipēdus, spēlēt disku golfu, paviesoties Dusmīgo putnu gravā un praktizēties lidojošo pūķu darināšanā un lidināšanā.

Dienas izskaņā plkst.16 Sv.Katrīnas baznīcā koncertā "Orlando teiksmainā dzīve" uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, bet restorānā "Metropole" atpūtas vakarā muzicēs Ieva Akurātere un Aivars Hermanis. Plkst.22.30 uz brīvdabas kino sezonas atklāšanu aicina "Goldingen Knight Cinema", izrādot animācijas filmu "Lote no izgudrotāju ciema".

Pavasara palu šovs Kuldīgā jau 11.reizi tiek rīkots par godu vimbām, kas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu - Eiropas platāko ūdenskritumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas