Ar gripas izraisītām komplikācijām miruši jau 29 cilvēki

Šajā gripas sezonā miruši jau 29 cilvēki ar laboratoriski apstiprinātu gripu, tostarp četri bērni, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC).

Divdesmit astoņiem mirušajiem bija apstiprināta A tipa gripa, vienam - B tipa gripa.

Datus par mirušo vecumu un nāves iemesliem LIC pagaidām apkopojis līdz 23.februārim, kad bija saņemti ziņojumi par 27 mirušajiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu, no tiem 18 bija vīrieši, bet deviņas - sievietes. Astoņi pacienti bija vecumā no 40 līdz 49 gadiem, 11 - vecāki par 60 gadiem, bet četri - jaunāki par 10 gadiem. Lielākajai daļai pacientu bija smagas hroniskas slimības vai citi riska faktori, tostarp pieciem konstatētas elpošanas orgānu slimības, pieciem - sirds slimības, pieciem - onkoloģiskas slimības, diviem - cukura diabēts, diviem - adipozitāte jeb aptaukošanās, bet pieciem - citas slimības vai riska faktori.

Pagājušajā diennaktī gripa laboratoriski apstiprināta 25 cilvēkiem. Apstiprināto gripas slimnieku skaits otrdien sasniedzis 1723, no viņiem 1019 konstatēta A tipa gripa, bet 704 - B tipa gripa. LIC stacionārā pagājušajā diennaktī ar aizdomām par gripu ievietoti seši cilvēki, pašlaik tur ārstējas 46 gripas slimnieki.

Gripas izplatība Latvijā arī pagājušajā nedēļā bija virs epidēmiskā sliekšņa - ar gripas simptomiem pie ārsta vērsās vidēji 160 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Taču tas ir daudz mazāk nekā nedēļu iepriekš, kad slimoja 223 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Gripas epidēmiskais slieksnis pārsniegts piecās no 10 lielākajām Latvijas pilsētām - Rīgā, Rēzeknē, Jelgavā, Jēkabpilī un Gulbenē. Vismazākā saslimstība ar gripu jau tradicionāli reģistrēta Ventspilī, kur pie ārsta vērsušies vidēji 15 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

LIC atgādina - ja ir parādījušās slimības pazīmes, tādas kā kaulu laušana, sauss klepus, paaugstināta temperatūra, galvas sāpes, nekavējoties ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Īpaša riska grupa šajā gripas epidēmijā ir grūtnieces, kurām 18 Eiropas reģiona valstīs stingri iesaka vakcināciju pret gripu.

Lai nesaslimtu, jāizvairās no lielu pasākumu un lielveikalu apmeklēšanas, bieži jāmazgā rokas un jāvēdina telpas. Būtiska loma augšējo elpceļu un gripas vīrusu aktīvas cirkulācijas laikā ir organisma aizsargspēju stiprināšanai, uzturā vairāk jālieto dārzeņi un augļi, vitamīni, vairāk jāuzturas svaigā gaisā, jāizvairās no stresa situācijām un kārtīgi jāizguļas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas