Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar dūmu detektoriem grib samazināt uguns upuru skaitu

Jaunbūvētās dzīvojamās ēkas no 1. marta obligāti jāaprīko ar ugunsgrēku autonomajiem detektoriem, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Dūmu detektors cilvēkam signalizē par dūmu koncentrāciju telpā, pirms tā sasniedz bīstamu līmeni, ieguvumu skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Liepājas brigādes komandiera vietnieks Jānis Roga.
“Pašam sevi jāsarga,” uz jautājumu, kas kontrolēs, vai prasība tiek ievērota, atbild J. Roga. Sabiedriski nozīmīgu un publisko ēku pieņemšanā piedalās dienesta speciālisti, un šajā sektorā kontrole notiks. Tomēr privāto dzīvojamo māju pieņemšanā VUGD speciālisti nepiedalās, tādēļ atbildība par detektoru ierīkošanu gulstas uz ēku īpašniekiem. “Ierīce nav dārga, desmit latu robežās var nopirkt labu dūmu detektoru,” atzīst J. Roga. Viņš iesaka autonomos ugunsdzēsības detektorus uzstādīt visās dzīvojamajās mājās.
Pērn Latvijā puse no ugunsgrēkos bojāgājušajiem miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot dažādiem sintētiskiem materiāliem, liecina VUGD statistika. Kopumā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 207 cilvēki, no tiem 166 – ēkās.
Izmaiņas ugunsdrošībā nosaka būvnormatīvs LBN 201-07 “Būvju ugunsdrošība”, kas stājās spēkā 1. martā. Būvnormatīvos ir noteikts pārejas periods līdz 2009. gada 28. februārim. Ēkas, kurām arhitektūras uzdevums izsniegts līdz 2008. gada 29. februārim, var būvēt pēc iepriekšējiem noteikumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas