Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar bezmaksas vakcīnām pret ērču encefalītu potēs vairāk nekā 10 000 bērnus 1

2008.gadā pret ērču encefalītu ar valsts iepirktajām bezmaksas vakcīnām - 30 000 devu - tiks vakcinēti vairāk nekā 10 000 bērni vecumā no viena līdz 17 gadiem, kam deklarētā dzīves vieta ir ērču encefalīta endēmiskajos pagastos jeb pagastos, kur saslimstība ar ērču encefalītu pēdējo piecu gadu laikā bijusi visaugstākā.

Jau ziņots, ka šogad tiek turpināta pagājušajā gadā sāktā bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu valsts endēmiskajos pagastos.

Šogad palielināts to teritoriju skaits, kurās bērniem pieejama bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu. Pērn bezmaksas vakcinācija bija pieejama 120 pagastos, patlaban -141 teritorijā. Valsts finansētā bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu notiek teritorijās, kur ir reģistrēta visaugstākā saslimstība.

Endēmiskie pagasti tika noteikti, par pamatu ņemot saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem laika posmā no 2003.gada līdz 2007.gadam, aģentūru LETA informēja Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) pārstāve Laura Bundule.

Lai saņemtu bezmaksas poti pret ērču encefalītu, bērnu vecākiem, kuru atvasēm deklarētā dzīves vieta atrodas kādā no 141 pagastiem, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un abpusēji jāvienojas par izdevīgāko vakcinācijas izdarīšanas laiku.

SVA epidemiologi aicina vecākus izmantot šo iespēju vakcinēt bērnus bez maksas, īpaši šobrīd, kad vērojams komercvakcīnu trūkums, bet valsts garantētās potes ir pieejamas.

Jau rakstīts, ka vakcinēties pret ērču encefalītu bez maksas var Aizkraukles rajona Daudzeses pagastā, Alūksnes rajona Alsviķu, Jaunalūksnes, Malienas, Mālupes, Mārkalnes, Veclaicenes, Kalncempju un Zeltiņu pagastos, kā arī Apes lauku teritorijā. Balvu rajonā bezmaksas vakcinācija pieejama Balvu, Briežuciema, Lazdukalna, Lazdulejas, Rugāju, Vectilžas, Vecumu un Vīksnas pagastos.

Bauskas rajonā bez maksas bērni var vakcinēties Vecumnieku pagastā. Cēsu rajonā - Inešu, Jaunpiebalgas un Zosēnu pagastos. Daugavpils rajonā - Salienas pagastā, Dobeles rajonā - Jaunbērzes, Ukru un Zebrenes pagastos, kā arī Tērvetes novadā. Gulbenes rajonā vakcinēties var Beļavas, Galgauskas un Jaungulbenes pagastos. Savukārt Jēkabpils rajonā vakcinācija būs pieejama Elkšņu un Variešu pagastos.

Jelgavas rajonā vakcinēties var Vilces, Sidrabenes un Līvbērzes pagastos, arī Ozolnieku un Valgundes novadā. Bezmaksas vakcinācija pieejama arī Kalnciema lauku teritorijā un Krāslavas rajonā Aulejas pagastā.

Kuldīgas rajonā bezmaksas vakcinācija bērniem pieejama Alsungas, Ēdoles, Kurmāles, Nīkrāces, Padures, Rendas, Rudbāržu, Rumbas un Vārmes pagastos, Liepājas rajonā - Aizputē, Bārtas, Cīravas, Dunalkas, Lažas, Dunikas, Embūtes, Kalvenes, Medzes, Priekules, Rucavas, Vecpils un Vērgales pagastos, kā arī Sakas novadā.

Limbažu rajonā bezmaksas vakcinācija bērniem pieejama Vidridžu pagastā. Ludzas rajonā - Blontu, Briģu, Ņukšas, Salnavas un Zvirgzdenes pagastos, kā arī Ciblas novadā. Savukārt Madonas rajonā vakcinācija pieejama Aronas, Dzelzavas, Ļaudonas, Mētrienas, Ošupes, Sarkaņu un Varakļānu pagastos, kā arī Cesvaines lauku teritorijā un Lubānas novadā.

Preiļu rajonā bezmaksas vakcinācija bērniem pieejama Saunas, Sutru un Vārkavas pagastos. Ogres rajonā - Ogresgala un Suntažu pagastā, Rēzeknes rajonā - Audriņu, Kantinieku, Lendžu, Maltas, Ozolaines, Pušas, Rikavas, Sakstagala, Silmalas un Stružānu pagastos, Rīgas rajonā - Babītes, Stopiņu, Salas un Olaines pagastā, kā arī Baldones lauku teritorijā un Daugmales pagastā.

Vakcinēties pret ērču encefalītu bez maksas var arī Saldus rajona Pampāļu pagastā. Talsu rajonā - Balgales, Dundagas, Ģibuļu, Īves, Kolkas, Ķūļciema, Laidzes, Laucienes, Lībagu, Lubes, Mērsraga, Rojas, Virbu un Strazdes pagastos, kā arī Valdemārpils lauku teritorijā, Sabiles novadā un Stendē.

Tukuma rajonā bezmaksas vakcinācija notiek Degoles, Engures, Jaunsātu, Lapmežciema, Slampes, Smārdes, Tumes, Viesatu un Zentenes pagastos, kā arī Kandavas novadā. Valkas rajonā - Ēveles, Valkas un Variņu pagastos. Valmieras rajonā bezmaksas vakcinācija pieejama Ipiķu, Kauguru un Zilākalna pagastos, savukārt Ventspils rajonā - Ances, Jūrkalnes, Puzes, Ugāles, Usmas, Užavas un Ziru pagastos, kā arī Piltenes lauku teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vakcīna

Te var noskatīties filmu "Правда о прививках" (Patiesība par vakcīnām) - http://video.google.com/videoplay?docid=3332068114357180200#

Internetā var atrast grāmatas:
* Александр Коток «Беспощадная иммунизация» (Nežēlīgā imunizācija)
* Г.П. Червонская "Прививки - мифы и реальность" (Vakcinācija - Mīti un realitāte)
* Александр Коток "ПРИВИВКИ В ВОПРОСАХ И ОТВЕТАХ для думающих родителей" (Vakcinācija - JAUTĀJUMI UN ATBILDES domājošiem vecākiem)

pirms 8 gadiem, 2011.02.15 16:39

Latvijas ziņas