Aptauja: vairāk nekā 80 procentu Latvijas iedzīvotāju regulāri izmanto akcijas preču piedāvājumus lielveikalos

Vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju regulāri izmanto akcijas preču piedāvājumus lielveikalos, liecina preču un pakalpojumu cenu salīdzināšanas portāla "Gudriem.lv" veiktās aptaujas dati.

Piektā daļa jeb 21% aptaujas respondentu atzinuši, ka regulāri pārskata lielveikalu tīklu reklāmas bukletus ar akcijas preču piedāvājumiem, lai iegādātos preces lētāk. Savukārt 60% norādījuši, ka dara to neregulāri, 18% respondentu minējuši, ka lielveikalu atlaides viņus neinteresē, savukārt 1% iedzīvotāju izmanto iespēju iepazīties ar atlaižu piedāvājumiem portālā "Gudriem.lv" jau pirms došanās uz lielveikalu.

Aptaujas rezultāti liecina, ka visvairāk lielveikalu akcijas preču piedāvājumos ieinteresētas ir sievietes – atlaidēm regulāri seko līdzi 25% sieviešu un 13% vīriešu. "Turklāt vīriešu, kurus šīs akcijas neinteresē, – 29% – ir divas reizes vairāk nekā sieviešu – 13%," pavēstīja aptaujas veicēji.

Savukārt respondentu analīze pa vecuma grupām liecina, ka lielveikalu atlaides visvairāk interesē iedzīvotājus vecumā no 40 līdz 49 gadiem – 86% šīs vecuma grupas pārstāvju seko līdzi akcijas preču piedāvājumiem regulāri vai bieži.

Vismazāk aktīvie akcijas preču pircēji ir jaunieši vecumā līdz 19 gadiem. "Lielveikalu atlaides neinteresē ceturto daļu šīs vecuma grupas pārstāvju," norādīja aptaujas veicēji, bet piebilda, ka pircēji vecumā virs 50 gadiem par lielveikalu akcijas preču piedāvājumiem interesējas mazāk nekā iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, attiecīgi 83% un 85%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas