Aptauja: Latvijas iedzīvotājiem apkures sezonas sākums nozīmē citu tēriņu ierobežošanu

Lielākā daļa - 58% - Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atzīst, ka apkures sezonas sākšanās dēļ viņu ģimenei būs ievērojami jāsamazina savi tēriņi, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu "900 sekundes" veiktā aptauja.

Salīdzinoši biežāk to atzinuši cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, nepilsoņi, paši sev darba devēji, respondenti ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem, kā arī iedzīvotāji, kuri dzīvo vieni.

39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka apkures sezonas sākšanās dēļ viņu ģimenei savi tēriņi nebūs ievērojami jāsamazina. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritoriju un Vidzemes iedzīvotāji.

Lielāko daļu - 62% - Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju satrauc apkures sezonas tuvošanās.

Salīdzinoši biežāk bažas par apkures sezonas sākumu ir starp Rīgas iedzīvotājiem, ģimenē galvenokārt citā valodā runājošajiem, nepilsoņiem, iedzīvotājiem ar salīdzinoši zemākiem ģimenes ienākumiem.

37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nesatrauc apkures sezonas tuvošanās. Salīdzinoši biežāk šādu atbildi snieguši lauku teritoriju, Pierīgas un Vidzemes iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas