Aptauja: iedzīvotāju attieksme pret pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā dalās gandrīz uz pusēm

Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju attieksme pret ideju pilnībā pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā dalās - 47% šādu ieceri atbalsta, bet 48% neatbalsta, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" sadarbībā ar telekompāniju LNT februāra beigās veiktais pētījums.

Pilnībā šo ideju atbalsta 30% aptaujāto, savukārt vēl 17% to drīzāk atbalsta. Aptaujātie, kuri atbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā, salīdzinoši biežāk ir latvieši, cilvēki, kuru valoda ģimenē ir latviešu valoda, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji, kā arī aptaujātie no lauku teritorijām un pagastiem.

Turpretī šo ideju pilnībā neatbalsta 33%, bet drīzāk neatbalsta 15% aptaujāto. Aptaujātie, kuri neatbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā, salīdzinoši biežāk ir krievi, cilvēki, kuru valoda ģimenē ir krievu valoda, Rīgas un Latgales iedzīvotāji.

Tikai 5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja veikta laikā no 22. līdz 24.februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas