Aptauja: iedzīvotāji uzskata, ka visaugstākais asinsspiediens ir skolotājiem

Trešā daļa jeb 33% iedzīvotāju uzskata, ka no visu profesiju pārstāvjiem augstākais asinsspiediens ir skolotājiem, liecina Latvijas Kardiologu biedrības informatīvās kampaņas "Izmēri asinsspiedienu!" laikā veiktā aptauja.

Savukārt 30,1% respondentu domā, ka vislielākais augsta asinsspiediena risks ir sportistiem. Tāpat iedzīvotāji norādījuši, ka arī deputātiem pastāv augsta asinsspiediena risks – tā domā 12% respondentu.

Lielākā daļa jeb 73,9% aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka gadījumā, ja personai tiek konstatēts paaugstināts asinsspiediens, jāvēršas pie ārsta, savukārt 9,1% uzskata, ka pie ārsta nav jāvēršas un ir jāpaguļ, līdz pāriet.

38% respondentu tāpat pieļauj, ka visefektīvāk paaugstinātu asinsspiedienu var samazināt, lietojot medikamentus, bet 33,9% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka vislabākais līdzeklis pret paaugstinātu asinsspiedienu ir atpūta.

Trešā daļa aptaujāto uzskata, ka visvairāk asinsspiedienu paaugstina sāls, bet nedaudz mazāk kā piektā daļa jeb 18,1% atzinuši, ka visvairāk asinsspiedienu paaugstina sekss, savukārt 12% aptaujāto uzsvēruši, ka visvairāk asinsspiedienu paaugstina azartspēles, bet 6,8% respondentu pie asinsspiediena celšanās vaino kaimiņus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas