Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: iedzīvotāji uzskata, ka visaugstākais asinsspiediens ir skolotājiem

Trešā daļa jeb 33% iedzīvotāju uzskata, ka no visu profesiju pārstāvjiem augstākais asinsspiediens ir skolotājiem, liecina Latvijas Kardiologu biedrības informatīvās kampaņas "Izmēri asinsspiedienu!" laikā veiktā aptauja.

Savukārt 30,1% respondentu domā, ka vislielākais augsta asinsspiediena risks ir sportistiem. Tāpat iedzīvotāji norādījuši, ka arī deputātiem pastāv augsta asinsspiediena risks – tā domā 12% respondentu.

Lielākā daļa jeb 73,9% aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka gadījumā, ja personai tiek konstatēts paaugstināts asinsspiediens, jāvēršas pie ārsta, savukārt 9,1% uzskata, ka pie ārsta nav jāvēršas un ir jāpaguļ, līdz pāriet.

38% respondentu tāpat pieļauj, ka visefektīvāk paaugstinātu asinsspiedienu var samazināt, lietojot medikamentus, bet 33,9% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka vislabākais līdzeklis pret paaugstinātu asinsspiedienu ir atpūta.

Trešā daļa aptaujāto uzskata, ka visvairāk asinsspiedienu paaugstina sāls, bet nedaudz mazāk kā piektā daļa jeb 18,1% atzinuši, ka visvairāk asinsspiedienu paaugstina sekss, savukārt 12% aptaujāto uzsvēruši, ka visvairāk asinsspiedienu paaugstina azartspēles, bet 6,8% respondentu pie asinsspiediena celšanās vaino kaimiņus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas